Erling Haaland nie pomógł City, Tarcza Wspólnoty dla Liverpoolu

30.07.2022 19:59
Liverpool - Manchester City

Liverpool pokonał Manchester City 3:1 i sięgnął po Tarczę Wspólnoty. Debiut w barwach The Citizens zaliczył Erling Haaland. Norweski napastnik nie trafił jednak do siatki.

Liverpool objął prowadzenie w 21. minucie po strzale Trenta Alexandra-Arnolda zza pola karnego. Anglik miał w tej akcji trochę szczęścia, bowiem piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od próbującego interweniować Nathana Ake.

Manchester City doprowadził do remisu dopiero w 70. minucie. Adriana pokonał wprowadzony z ławki rezerwowych Julian Alvarez, który z najbliższej odległości dobił wcześniejszy strzał Phila Fodena.

Wcześniej, jeszcze w pierwszej połowie, doskonałą sytuację miał Haaland, ale spudłował z kilku metrów.

Drugi gol dla Liverpoolu padł w 83. minucie, kiedy to celnie z rzutu karnego uderzył Mohamed Salah. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił debiutujący w barwach The Reds Darwin Nunez.

Dla drużyny z Anfield to 16. triumf w tych rozgrywkach w historii i pierwszy od 2006 roku. Trofeum to szczególne dla Jurgena Kloppa, bowiem to właśnie Tarczy Wspólnoty brakowało mu w swojej kolekcji triumfów z Liverpoolem.

Liverpool - Manchester City 3:1 (1:0)
Bramki: Alexander-Arnold 21', Salah 83', Nunez 90' - Alvarez 70'

• Liverpool: Adrián - Alexander-Arnold (74' Milner), Matip, van Dijk, Robertson - Henderson (74' Elliott), Fabinho, Thiago (84' Keïta) - Salah (90+5' Jones), Firmino (59' Núñez), Díaz (90' Carvalho)
  • Man City: Ederson - Walker, Dias, Aké, Cancelo - De Bruyne (73' Gündogan), Rodri, B. Silva - Mahrez (58' Álvarez), Haaland, Grealish (58' Foden)