Zamknij

Klubowi Polaków grozi spadek. Doniósł na niego ligowy rywal

10.05.2021 19:24
Derby COunty
fot. Nigel French/Press Association/East News

Derby County utrzymało się w Championship, jednak klubowi wciąż grozi spadek. Władze ligowego rywala drużyny Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika – Wycombe Wanderers – doniosły, że według nich władze Derbów przez trzy sezony wydawały więcej niż pozwalały na to zasady finansowego fair play.

  • Władze Championship zbadają, czy Derby County przez ostatnie lata nie łamało zasad finansowego fair play
  • Donos w tej sprawie złożył rywal Derbów – Wycombe Wanderers
  • Wycombe spadło z Championship do League One. Zespół Jóźwiaka i Bielika utrzymał się w drugiej lidze dzięki wynikowi w ostatniej kolejce

Derby County z powodu złamania zasad finansowego fair play mogłyby zostać ukarane degradacją lub odjęciem punktów w następnym sezonie. Jak donoszą angielskie media, niezależny trybunał niebawem ma zadecydować, czy klub z centralnej Anglii zasłużył na którąkolwiek z sankcji.

Wycombe, klub, który doniósł na władze Derbów, domaga się jednak bardziej radykalnej kary – odjęcia punktów jeszcze w tym sezonie, a w konsekwencji degradacji. Właściciel klubu, amerykański prawnik Rob Couhig stwierdził, że dla niego sezon się jeszcze nie zakończył.

- Zgromadzilismy tyle punktów, ile byliśmy w stanie. Zobaczymy, co dalej. Ludzie mówią mi, że Derby mogą mieć kłopoty. Nie wiem, czy jesteśmy już gotowi, by udać się z tą sprawą do prawników, ale wysyłamy wiadomość: uważajcie - powiedział.

Derby County spadną z Championship? Decyzja niebawem

Tzw. niezależny trybunał ma rzekomo podjąć decyzję zgodną z poglądami władz Championship – EFL. Te chcą, by Derby zostały ukarane za wydawanie sum większych, niż przewidziane w przepisach FFP.

RadioZET.pl