Zamknij

Piłkarz klubu Premier League chory na raka jąder. "Diagnoza mnie zszokowała"

18.10.2021 19:21
Daniel Barden, piłkarz Norwich City chory na raka jąder. "Ta diagnoza mnie zszkowała"
fot. Livingston/ Twitter/ screen

Daniel Barden, 20-letni bramkarz Norwich, jest chory na raka. Klub Walijczyka poinformował o chorobie zawodnika w oficjalnym komunikacie. - Daniel przejdzie testy, po których zostanie poddany leczeniu – zapowiedziało Norwich.

Daniel Barden w obecnym sezonie przebywa na wypożyczeniu w Livingston, klubie szkockiej Premier League. Do tej pory wystąpił w jednym spotkaniu. W poniedziałek klub Bardena - Norwich City - poinformował o jego chorobie - raku jąder.

- Po wstępnej diagnozie, Barden przejdzie testy i w najbliższym czasie będzie kontynuował ściśle monitorowane leczenie – poinformowało Norwich w oficjalnym komunikacie.

Wypowiedział się w nim także 20-letni bramkarz- To był dla mnie trudny i wymagający okres, ale dzięki pomocy rodziny, przyjaciół i kolegów mogłem go przetrwać. Nie mogę przestać dziękować lekarzom z Norwich i Livingston. Zostałem błyskawicznie zdiagnozowany. Dziękuję też trenerowi Danielowi Farke (szkoleniowiec Norwich) i trenerowi Livingstone Davidowi Martindale’owi – powiedział Barden.

Piłkarz Norwich chory na raka. "Jestem pewny, że go pokonam" 

20-latek przyznał, że diagnoza go zszokowała. - Pozytywem w tej sytuacji jest to, że wykryliśmy go wcześnie. Podchodzę do tej sytuacji z optymizmem. Jestem pewny, że pokonam raka i szybko wrócę do tego, co kocham. Dziękuje wszystkim za wsparcie i proszę o zapewnienie prywatności mi i rodzinie. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie i do zobaczenia niebawem – podsumował Barten.

RadioZET.pl/Twitter