Premier League: Bandycki faul Aubameyanga. Gabończyk wyleciał z boiska [WIDEO]

11.01.2020 15:29
Bandycki faul Aubameyanga

Arsenal Londyn zremisował na wyjeździe z Crystal Palace 1:1 w meczu 22. kolejki Premier League i najprawdopodobniej na kilka kolejek stracił swojego najlepszego strzelca Pierre-Emericka Aubameyanga. Gabończyk dopuścił się bandyckiego faulu na skrzydłowym gości Maxie Meyerze. W tej sytuacji nie popisał się też sędzia Paul Tierney.

Arbiter musiał skonsultować się z sędziami VAR, by wręczyć napastnikowi Arsenalu czerwoną kartkę.

W 67. minucie Aubameyang spóźnił się z wejściem i brutalnie sfaulował Meyera. Staw skokowy zawodnika Crystal Palace wygiął się w nienaturalny sposób, a wskutek urazu nie był on w stanie kontynuować spotkania. Zastąpił go Cenk Tosun.

Arsenal zremisował z Crystal Palace

Wcześniej Gabończyk zdołał pokonać golkipera gości po podaniu Alexandre Lacazette'a. Wyrównał w 54. minucie Jordan Ayew.

Po 22. kolejkach Crystal Palace i Arsenal są ligowymi sąsiadami i zajmują odpowiednio 9. oraz 10. miejsce.