Zamknij

Poznaliśmy treść pierwszej mowy Cristiano w MU. "Przyszedłem tu z dwóch powodów"

14.09.2021 17:57
Cristiano Ronaldo Manchester United Newcastle przemowa treść
fot. AP/Associated Press/East News

Cristiano Ronaldo dzięki dwóm trafieniom z Newcastle dał Manchesterowi United prowadzenie, którego drużyna Solskjaera nie oddała już do końca meczu. Jak się okazało, Portugalczyk pomagał swoim kolegom także w szatni. Przed meczem Ronaldo przemówił do wszystkich zawodników i członków sztabu, a dziś poznaliśmy treść tej przemowy.

Cristiano Ronaldo przemówił w szatni tuż przed meczem z Newcastle. MU wygrało całe spotkanie 4:1, a Portugalczyk zdobył dwie bramki. Treść przemówienia podała angielska gazeta The Sun, powołując się na jednego z informatorów.

- Wróciłem do Manchesteru United z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że kocham ten klub. Drugi – bo kocham mentalność zwycięzców, która bije od ludzi na każdym szczeblu klubu - zaczął Ronaldo.

DWA GOLE Cristiano Ronaldo z Newcastle! Tak zadebiutował w MU [WIDEO]

Cristiano Ronaldo przed meczem z Newcastle: musicie jeść, spać i walczyć za Manchester

- Nie wróciłem tu, by być cheerleaderką. Jeśli chcecie wygrywać, musicie pokochać ten klub z głębi serca. Musicie jeść, spać i walczyć za ten klub. Kiedy gracie i nie gracie musicie wspierać kolegów z zespołu i zawsze dawać z siebie 100 procent. Jestem tu tylko po to, by wygrywać. Wygrywanie czyni nas szczęśliwymi. Chcecie być szczęśliwi, prawda? - retorycznie pytał Ronaldo.

- Jesteście znakomitymi piłkarzami. Wierzę w was. Inaczej bym tu nie wracał. Fani będą za wami, jeśli dacie z siebie wszystko. Chcę stworzyć tu mentalność zwycięzcy, która pozostanie w klubie, gdy z niego odejdę. Wtedy nowi zawodnicy zdominują piłkę tak jak my w przeszłości. Zrobię wszystko dla tego klubu, ale potrzebuję waszego wsparcia. Jesteście gotowi, by walczyć i dać z siebie wszystko na boisku - zakończył Portugalczyk.

Przemowę Ronaldo zakończyły brawa od całego zespołu. Manchester United we wtorek zmierzy się z zespołem Young Boys Berno. Mecz zacznie się o godz. 18:45.

RadioZET.pl/PAB