Zamknij

Christian Eriksen wraca po dramacie na Euro. Duńczyk podpisał kontrakt

07.02.2022 21:57
Christian Eriksen podpisał kontrakt z Brentford
fot. Christian Eriksen/Instragram

Christian Eriksen wraca na boisku po zawale serca, którego doznał w inauguracyjnym spotkaniu Euro 2020 (2021) z Finlandią. Duńczyk nie mógł kontynuować kariery w Interze Mediolan i zdecydował się na powrót do Premier League.

Christian Eriksen 12 czerwca był krok od śmierci. Pomocnik Interu Mediolan i reprezentacji Danii musiał być reanimowany na boisku po tym, jak bezwiednie padł na murawę. Okazało się, że przeszedł zawał serca, a jego życie przez kilkanaście minut było zagrożone. Z murawy trafił wprost na stół operacyjny w szpitalu w Kopenhadze, gdzie wszczepiono mu defibrylator.

29-latek szybko doszedł do siebie i zapowiedział, że nie zamierza w ten sposób kończyć kariery piłkarskiej. Już wtedy było jednak niemal pewne, że nie będzie mógł jej kontynuować we Włoszech, gdyż miejscowe przepisy zabraniają gry zawodnikom z tego typu urządzeniem. Miał kilka innych opcji, jak powrót do Holandii lub Anglii. Ostatecznie wybrał Wyspy.

Christian Eriksen w Brentford

We wtorek Christian Eriksen podpisał kontrakt z Brentford, aktualnie 14. siłą Premier League. Duńczyk ma pomóc drużynie w zachowaniu miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Szansę na debiut w nowych barwach być może otrzyma już w środowym starciu z Manchesterem City.

"Wreszcie!" - napisał piłkarz na Instagramie.

RadioZET.pl