Chelsea przegrała z West Bromwich Albion. Siedem bramek na Stamford Bridge

03.04.2021 17:02

Chelsea przegrała w sobotnim meczu 30. kolejki Premier League z West Bromwich Albion 2:5. To była pierwsza porażka The Blues za kadencji Thomasa Tuchela.

Chelsea - West Bromwich

Chelsea w sobotę na własnym stadionie podejmowała przedostatni zespół Premier League – West Bromwich Albion. Początek meczu nie zapowiadał tragedii, ponieważ już w 27. minucie po uderzeniu w słupek Alonso, Pulisić skutecznie dobił strzał i gospodarze wyszli na prowadzenie. Po 120 sekundach drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Thiago Silva, osłabiając swoją drużynę.

Jeszcze przed zmianą stron goście nieoczekiwanie odmienili losy spotkania głównie dzięki Matheusowi Pereirze, który dwukrotnie trafił do bramki w doliczonym czasie gry.

Zaskakująca porażka Chelsea z West Bromwich Albion

W drugiej części meczu dwa gole strzelił Callum Robinson. Po jego pierwszym trafieniu w 63. minucie osiem minut później drugiego gola dla Chelsea zdobył Mason Mount, na którego szybko odpowiedział Mbaye Diagne. Robinson ustalił wynik pojedynku w doliczonym czasie gry.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

To była pierwsza porażka The Blues z West Bromwich Albion na własnym stadionie od 1978 roku.

Mimo porażki Chelsea zajmuje czwarte miejsce w tabeli Premier League. Do prowadzącego Manchesteru City tracą aż 20 punktów. Natomiast West Bromwich nadal jest przedostatnią ekipą w Premier League, a do najbliższego Fulham traci pięć „oczek”.

Chelsea - West Bromwich Albion 2:5 (1:2)

Bramki: Pulisic (27), Mount (71) - Pereira (45+2, 45+4), Robinson (63, 90+1), Diagne (68)