Chelsea pokonała Manchester City i zagra w finale Pucharu Anglii

17.04.2021 20:45
Chelsea

Chelsea pokonała Manchester City 1:0 i awansowała do finału Pucharu Anglii. Gola na wagę zwycięstwa w 55. minucie zdobył Hakim Ziyech po podaniu Timo Wernera.

Mecz od początku był dość wyrównany, ale walka toczyła się głównie w środku pola. Z biegiem czasu lepiej prezentowali się The Blues. W 55. minucie wyszli na prowadzenie po szybkiej kontrze i strzale Ziyecha. City próbowało odpowiedzieć, ale miało ogromne problemy ze stworzeniem sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola. W samej końcówce z bliska uderzał Sterling, ale posłał piłkę ponad bramką.

W finale Chelsea zmierzy się ze zwycięzcą drugiego półfinału. W nim zagrają Leicester City - Southampton. Finał zaplanowano na 15 maja.

Dzisiejsze zwycięstwo było dla Tomasa Tuchela pierwszym nad Josepem Guardiolą. Niemiecki trener kompletnie odmienił grę The Blues, którzy liczą się też w walce o Ligę Mistrzów. W półfinale zagrają z Realem Madryt.