Premier League. Mistrz lepszy od Chelsea, wpadka Man. Utd na Old Trafford

25.09.2021 16:30
Chelsea - Manchester City

Manchester City wygrał w Londynie z Chelsea 1:0 w 6. kolejce angielskiej Premier League. Drugi z zespołów z Manchesteru - United przegrał u siebie z Aston Villa Birmingham 0:1.

W hicie Premier League liderująca drużyna Chelsea (ex aeqo dotąd z Liverpoolem) grała z mistrzem poprzedniego sezonu Manchesterem City - jedynego gola strzelił Gabriel Jesus w 53. minucie.

Dla "The Blues" była to pierwsza porażka w tym sezonie. W tej chwili jedyną niepokonaną drużyną w Premier League jest Liverpool, który w sobotę zmierzy się na wyjeździe z Brentford.

Premier League: Man. Utd - Aston Villa [WYNIK]

Z kolei Manchester United przegrał z Aston Villą, a bramkę zdobył Kortney Hause w 88. minucie. Wyrównać mógł Bruno Fernandes, ale zmarnował rzut karny.

W ekipie zwycięzców 90 minut rozegrał mający polskie korzenie Matty Cash (jego matka jest Polką); media piszą o nim jako potencjalnym reprezentancie w ekipie selekcjonera Paulo Sousy.

W sobotę odbędzie się jeszcze pięć meczów.

W tabeli na czele znajdują się kluby z dorobkiem 13 punktów - Liverpool (w pięciu spotkaniach, bilans bramek 12-1), Manchester City (12-1) i Chelsea (12-1) oraz Manchester United (13-5).