Zamknij

COVID-19 opuszcza Premier League. Wiemy, kiedy kibice mogą wrócić na trybuny

22.02.2021 18:01
Kibice Liverpoolu
fot. Shutterstock

Władze Premier League poinformowały w poniedziałek, że w trzecim tygodniu z rzędu testy na obecność COVID-19 w klubach angielskiej ekstraklasy dały tylko dwa pozytywne wyniki. Tak dobre rezultaty badań skłoniły brytyjski rząd do wysnucia pierwszej prawdopodobnej daty częściowego powrotu kibiców na trybuny - 17 maja.

  • Kibice Premier League mogą wrócić na trybuny najwcześniej 17 maja - poinformował premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson
  • Maksymalnie w meczu będzie mogło wziąć udział 10 tysięcy fanów
  • Takie stanowisko brytyjskiego rządu jest wyjściową znacznie poprawiającej się sytuacji zakażeń koronawirusem w angielskiej ekstraklasie

Brytyjski rząd planuje powrót kibiców na stadiony w Anglii najwcześniej od 17 maja, o ile pozwoli na to sytuacja zdrowotna. Frekwencja na trybunach mogłaby wówczas wynieść maksymalnie 10 tysięcy widzów. Sezon piłkarskiej Premier League kończy się 23 maja.

Plan przedstawiony w poniedziałek przez premiera Borisa Johnsona przewiduje powrót widzów na imprezy sportowe do jednej czwartej pojemności stadionów, ale nie więcej niż 10 000 osób.

COVID-19 opuszcza Premier League. Kiedy kibice wrócą na trybuny?

W przypadku zawodów sportowych pod dachem można byłoby zapełnić trybuny w połowie, lecz bez przekraczania liczby 1000 osób.

Inne kraje europejskie z silnymi ligami piłkarskimi, m.in. Włochy, Hiszpania, Francja i Niemcy, nie ogłosiły jeszcze planów powrotu kibiców na stadiony.

W poniedziałek angielska ekstraklasa poinformowała, że w trzecim tygodniu z rzędu testy na obecność COVID-19 w klubach Premier League dały tylko dwa pozytywne wyniki. Tym razem, w okresie od 15 do 21 lutego, przebadano 2633 piłkarzy i pracowników klubów.

Dane z lutego oznaczają znaczny spadek w porównaniu z poprzednim miesiącem, czyli od czasu, gdy z powodu rosnącej liczby infekcji wrócono do ogólnokrajowej blokady w Wielkiej Brytanii.

RadioZET.pl/PAP