Jakub Moder z pierwszą asystą w Premier League. Wygrana Brighton [WIDEO]

14.08.2021 21:21
Jakub Moder z pierwszą asystą w Premier League

Jakub Moder zanotował pierwszą asystę w Premier League. Reprezentant Polski wszedł na boisko w 72. minucie rywalizacji z Burnley i odwrócił losy spotkania. Brighton wygrało ten mecz 2:1.

Jakub Moder, który zimą odszedł z Lecha Poznań, spotkanie Burnley - Brighton w 1. kolejce Premier League rozpoczął na ławce rezerwowych. Obok niego zasiadł m.in. Michał Karbownik.

Drużyna Polaków przegrywała od 2. minuty po trafieniu Jamesa Tarkowskiego i długo nie potrafiła odpowiedzieć. Trener Graham Potter w 72. minucie posłał do boju Jakuba Modera, a jego wejście okazało się strzałem w dziesiątkę.

Burnley - Brighton: Asysta Jakuba Modera [WIDEO]

Były gracz Lecha Poznań potrzebował 60 sekund, by odcisnąć swoje piętno na tym meczu i zanotował premierową asystę na angielskich boiskach. Moder idealnie zagrał do Neala Maupay, a ten z bliska wpakował piłkę do siatki. Chwilę później wynik na 2:1 dla gości ustalił Alexis Mac Allister.

Michał Karbownik całe 90 minut spędził na ławce rezerwowych.