Zamknij

Gwiazdor Manchesteru City oskarżony o cztery gwałty. Klub wydał oficjalny komunikat

27.08.2021 09:07
Benjamin Mendy
fot. ADRIAN DENNIS/AFP/East News

Benjamin Mendy został oskarżony o cztery gwałty i napaść na tle seksualnym wobec trzech osób powyżej 16 roku życia. Manchester City wydał w tej sprawie oficjalny komunikat, w którym poinformował o tymczasowym zawieszeniu piłkarza na czas prowadzonego postępowania.

Piłkarski mistrz Anglii Manchester City zawiesił tymczasowo swojego zawodnika - Benjamina Mendy'ego. Przeciwko 27-letniemu Francuzowi policja wszczęła postępowanie. Podejrzany jest o cztery gwałty oraz napaść na tle seksualnym.

"Zarzuty dotyczą trzech osób powyżej 16 roku życia, a do zdarzeń miało dojść między październikiem 2020 a sierpniem 2021" - napisała policja z Cheshire w komunikacie.

Benjamin Mendy oskarżony o cztery gwałty. Manchester City wydał oficjalny komunikat

Mendy miał pozostać w areszcie na noc i ma stawić się w piątek w sądzie. Na razie ani piłkarz, ani jego agent nie odnoszą się do sprawy.

"Sprawa podlega procesowi prawnemu, w związku z czym klub nie może jej komentować, dopóki proces ten nie zostanie zakończony" - napisano w oświadczeniu angielskiego klubu.

Obrońca Mendy dołączył do Manchesteru City w 2017 roku za prawie 50 mln funtów i ma na koncie trzy tytuły mistrza Anglii. W sumie w barwach "The Citizens" rozegrał 75 meczów.

RadioZET.pl/PAP