Zamknij

Bartosz Kapustka wraca do gry. Leicester City da mu ostatnią szansę?

13.12.2019 12:38
Bartosz Kapustka
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/East News

Bartosz Kapustka jest bliski powrotu do gry po poważnej kontuzji kolana. Polski pomocnik ma otrzymać od Leicester City ostatnią szansę na pokazanie swoich umiejętności. Czy 22-latkowi uda się ją wykorzystać?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bartosz Kapustka doznał kontuzji kolana podczas pobytu na wypożyczeniu w drugoligowym belgijskim OH Leuven. Zanim Polak zerwał więzadła krzyżowe, rozegrał w barwach nowego klubu 21 meczów, w których strzelił trzy bramki. Urazu nabawił się w przegranym 0:1 spotkaniu z AFC Tubize.

Bartosz Kapustka wraca do gry w Leicester City po kontuzji

Tak poważna kontuzja oznaczała dla 22-latka nie tylko powrót do Anglii, gdzie miała mu zostać postawiona dokładna diagnoza, ale także stratę szansy na udział w Mistrzostwach Świata U-21. W Leicester zapadła decyzja o konieczności przeprowadzenia natychmiastowej operacji w renomowanej rzymskiej klinice Villa Stuart.

Zabieg zakończył się pełnym sukcesem i od kilku tygodni pomocnik trenuje już z pierwszym zespołem. Wiadomo już, że w najbliższym czasie Kapustka otrzyma szansę na pokazanie swoich umiejętności w drugiej drużynie "Lisów", gdzie Brendan Rodgers wraz ze sztabem przyjrzą się dokładniej obecnej formie Polaka.

Nawet jeśli 22-latek zrobi pozytywne wrażenie na szkoleniowcach, wiele wskazuje na to, że znów zostanie wypożyczony, by w innym klubie mógł złapać odpowiedni rytm meczowy. Przypomnijmy, że Kapustka nie ma zbyt wiele czasu na przekonanie do siebie obecnych wiceliderów Premier League. Jego kontrakt z Leicester City wygasa bowiem już w czerwcu 2021 roku.

RadioZET.pl/Instagram/Bartosz Kapustka