Artur Boruc zagra w Bournemouth do końca sezonu. "Wisienki" wierzą w Polaka

25.06.2020 22:28
Boruc
fot. ADRIAN DENNIS/AFP/East News

Artur Boruc, którego umowa z AFC Bournemouth wygasa 30 czerwca, zostanie z "Wisienkami" do końca przedłużonego przez pandemię koronawirusa sezonu Premier League. Polak znalazł się w doborowym gronie, bowiem kontraktów nie przedłużono m.in. z Jermainem Defoe, Ryanem Fraserem i Jordonen Ibe.

Bramkarz Artur Boruc, którego umowa z AFC Bournemouth wygasa 30 czerwca, zostanie w klubie do końca wydłużonego z powodu pandemii sezonu - poinformował rywalizujący w angielskiej ekstraklasie zespół. Polski piłkarz występuje w nim od 2014 roku.

Boruc trafił do AFC Bournemouth sześć lat temu we wrześniu na zasadzie wypożyczenia z Southampton i przyczynił się do wywalczenia przez "Wiśnie" historycznego awansu do Premier League. W maju 2015 roku "Święci" nie zdecydowali się przedłużyć z nim kontraktu i doświadczony golkiper związał się na stałe z ówczesnym beniaminkiem.

Zobacz także

Artur Boruc zagra w Bournemouth do końca sezonu

W obecnym sezonie 40-letni Polak nie zagrał jeszcze ani jednego meczu w barwach AFC Bournemouth. Na tej samej zasadzie do końca sezonu zostanie w klubie m.in. kapitan zespołu Simon Francis. Nie przedłużono zaś wygasających 30 czerwca umów m.in. z byłym reprezentantem Anglii Jermainem Defoe, Szkotem Ryanem Fraserem i Jordonen Ibe.

Zespół Bournemouth po 31 kolejkach znajduje się w strefie spadkowej - z 27 punktami zajmuje 18. miejsce.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu