Arsenal lepszy od Tottenhamu w derbach północnego Londynu

26.09.2021 19:28
Arsenal - Tottenham Hotspur

Arsenal pokonał na The Emirates Tottenham Hotspur 3:1 w niedzielnych derbach Londynu rozegranych w ramach 6. kolejki Premier League. Dla "Kogutów" to trzeci mecz z rzędu, w którym tracą trzy gole.

Crystal Palace, Chelsea i Arsenal - te drużyny strzelały Tottenhamowi po trzy gole w ostatnich trzech kolejkach Premier League. Dodajmy, wszystkie te ekipy są z Londynu, a zatem derby stolicy w tym sezonie nie służą ekipie Nuno Espirito Santo. W dwóch pierwszych nie udało się zdobyć gola, w ostatnim, rozegranym w niedzielę, drogę do siatki rywali znalazł Heung-Min Son, ale w żadnym stopniu nie pocieszyło to fanów Spurs. Dla nich, ale też dla kibiców "Kanonierów", to najważniejsze derby w sezonie.

Podopieczni Mikela Artety po słabym początku ograli Norwich oraz Burnley, ale prawdziwie cenny skalp zdobyli dopiero w 6. kolejce na The Emirates. Ich zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone, chociaż w końcówce goście przycisnęli i mieli swoje okazje do zdobycia kontaktowego gola. Najlepszej nie wykorzystał Lucas Moura.

Premier League: Arsenal - Tottenham [WYNIK]

"Kanonierzy" kwestię triumfu załatwili w pierwszych 34 minutach. Defensywa Tottenhamu popełniała koszmarne błędy, z których korzystali kolejno Emile Smith-Rowe, Pierre-Emerick Aubameyang i Bukayo Saka. Przyjezdni odpowiedzieli trafieniem Sona w 79. minucie.

Radość z wyniku jest zrozumiała, natomiast prawdopodobnie Arteta na dłuższy czas stracił Granita Hxakę. Szwajcar przy bramkowej akcji starł się z Lucasem i doznał kontuzji. Murawę opuścił o własnych siłach, z grymasem bólu i niepewnością w kwestii wyników badań.

Trzy punkty pozwoliły Arsenalowi na wyprzedzenie Tottenhamu. Aktualnie są ligowymi sąsiadami z miejsc 10 i 11.

Arsenal - Tottenham 3:1

Bramki: Emile Smith-Rowe (12.), Pierre-Emerick Aubameyang (28.), Bukayo Saka (34.) - Heung-Min Son (79.)