Liverpool zagra o Puchar Ligi Angielskiej. Jota wypunktował Arsenal

20.01.2022 22:39
Arsenal - Liverpool WYNIK

Liverpool i Chelsea zagrają w finale Pucharu Ligi Angielskiej. W czwartek "The Reds" pokonali na wyjeździe Arsenal 2:0 po dwóch trafieniach Diogo Joty. W pierwszym spotkaniu gole nie padły.

Liverpool nie wykorzystał swojej szansy w pierwszym spotkaniu na Anfield, by zbudować sobie przewagę przed rewanżem w Londynie. Od 24 minuty rywale grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Granita Xhaki, a mimo to do końca skutecznie się bronili. Mieli nawet swoje okazje, aby zaskoczyć "The Reds". Arsenal przywiózł z delegacji korzystny rezultat, co dawało nadzieję na awans do finału Pucharu Ligi Angielskiej.

Drużyna Juergena Kloppa cały czas musi radzić sobie bez uczestniczących w Pucharze Narodów Afryki Sadio Mane i Mohameda Salaha, a to oznacza poważne braki w ofensywie. Ich nieobecność wykorzystał jednak Diogo Jota, który został bohaterem półfinału Carabao Cup z "Kanonierami".

Arsenal - Liverpool: WYNIK meczu Pucharu Ligi Angielskiej

Portugalczyk zadał przeciwnikom dwa ciosy. W 17. minucie zamienił na gola podanie Trenta Alexandra-Arnolda, a godzinę później ustalił wynik meczu po zagraniu od tego samego kolegi.

W drugim półfinale "The Blues" wyeliminowało Tottenham Hotspur.

Finał Pucharu Ligi Angielskiej Liverpool - Chelsea odbędzie się 27 lutego na Wembley.

Arsenal - Liverpool 0:2

Bramki: Diogo Jota (19., 79.)

Składy:

• Arsenal: Aaron Ramsdale - Takehiro Tomiyasu, Ben White, Gabriel, Kieran Tierney - Albert Sambi Lokonga - Bukayo Saka, Emile Smith Rowe (Thomas Partey 74'), Martin Oedegaard, Bagrel Martinelli - Alexandre Lacazette (Edward Nketiah 74')
  • Liverpool: Caoimhin Kelleher - Andy Robertson, Virgil van Dijk, Joel Matip (Ibrahima Konate 46'), Trent Alexander-Arnold - Curtis Jones, Fabinho, Jordan Henderson (James Miolner 75')- Diogo Jota, Kaide Gordon (Takumi Minamino 63'), Roberto Firmino (Neco Williams 84')

Kartki:

• Arsenal: Takehiro Tomiyasu, Alexandre Lacazette, Thomas Partey (czerwona za dwie zółte)
  • Liverpool: Ibrahima Konate, Curtins Jones, Takumi Minamino