Zamknij

Bezrobotna szantażowała Anthony'ego Martiala. Kobieta usłyszała wyrok

21.11.2020 09:47
Bezrobotna szantażowała Martiala
fot. PA Wire via DPA/Press Association/East News

Anthony Martial, gwiazdor Manchesteru United i reprezentacji Francji, był szantażowany przez bezrobotną pochodzącą z RPA. Sprawa trafiła do sądu w Nancy, który wydał już wyrok w tej sprawie. Kobieta została skazana na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu.

Anthony Martial nie był jedyną ofiarę skazanej. Podobnego czynu miała się dopuścić wobec koszykarza reprezentacji Francji. Jego nazwisko nie zostało ujawnione, ale wiadomo, że preferuje on zadośćuczynienie w postaci finansowej - dowiedziała się agencja AFP z nieoficjalnego źródła.

Martial złożył skargę na kobietę, przedstawiającą się na jednym z portali społecznościowych jako modelka podróżująca po świecie, w lipcu 2019 r. W rzeczywistości 30-latka nie była modelką, a bezrobotną pochodzącą z RPA, mieszkającą w pobliżu Nancy. Twierdziła, że pozostawała w kontakcie mailowo-smsowym z piłkarzem między 2018 i 2019 r. Gdy piłkarz wysłał jej informację, która miała kończyć ich wirtualną znajomość, zaczęła go szantażować. "Mam dużo kompromitujących zdjęć, albo płacisz, albo wrzucam wszystko do prasy” - pisała.

Szantażystka Martiala skazana

Sąd nakazał też konfiskatę wszystkich dowodów w tych sprawach, tj. dużej liczby luksusowych przedmiotów zabranych z domu kobiety - markowych torebek, a także... samochodu.

Prokuratura nie chciała być tak surowa dla szantażystki i domagała się sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP