Zamknij

Angielski gigant ruszy na zakupy. Dostał potężny zastrzyk gotówki

25.05.2022 07:45
Tottenham
fot. BEN STANSALL/AFP/East News

Grupa inwestycyjna ENIC przekaże Tottenhamowi aż 150 milionów funtów. Dzięki temu drużyna z Londynu będzie mogła wzmocnić się przed nowym sezonem, w którym grać będzie w Lidze Mistrzów.

ENIC, należąca do 85-letniego brytyjskiego biznesmena Joe Lewisa, ogłosiła podwyższenie kapitału dla Spurs poprzez emisję akcji. Duża część z kwoty 150 milionów funtów przeznaczona ma być na transfery.

Dybala i Perisić na celowniku Tottenhamu

Póki co w brytyjskich mediach próżno szukać nazwisk, wymienianych w kontekście wielkich, gotówkowych transferów do Tottenhamu. Sporo mówi się jednak o piłkarzach, którzy dostępni są z wolnego rynku. W ostatnich dniach najczęściej z ekipą prowadzoną przez Antonio Conte łączeni byli Ivan Perisić i Paulo Dybala.

Tottenham w zakończonym niedawno sezonie do ostatniej kolejki rywalizował o miejsce gwarantujące grę w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Ostatecznie Spurs obronili się przed napierającym Arsenalem, w ostatniej kolejce sezonu efektownie wygrywając z Norwich City 5:0.

Potężny zastrzyk gotówki od ENIC ma być też sposobem na zatrzymanie w klubie Conte. Włoski trener nie jest pewny swojej przyszłości, a zainteresowanie jego usługami wyrażać ma Paris Saint-Germain.

RadioZET.pl