Zamknij

Ujawniono klauzulę Ronaldo. W grze gigantyczne pieniądze

27.01.2022 15:58
Cristiano Ronaldo
fot. PAUL ELLIS/AFP/East News

Przed przyjściem do Manchesteru United, Cristiano Ronaldo dostał zadanie wprowadzenia "Czerwonych Diabłów" do Ligi Mistrzów. Jeżeli misja nie powiedzie się, Portugalczyka czeka spora utrata pensji. Angielskie media ujawniły szczegóły w kontrakcie.

Cristiano Ronaldo w 2021 roku był ponownie na ustach całego piłkarskiego świata. Portugalczyk odszedł z Juventusu na rzecz Manchesteru United, z którym w przeszłości święcił ogromne sukcesy. Początki były trudne, ponieważ w klubie z Old Trafford doszło do zmian na stanowisku trenera - Ole Gunnara Solskjaera zastąpił Ralf Rangnick. Powoli Man. Utd łapie wiatr w żagle, jednak misja zakwalifikowania się do następnej edycji Ligi Mistrzów nie będzie łatwa.

Tym bardziej że przed ponownym dołączeniem do "Czerwonych Diabłów" Ronaldo zgodził się na dość nietypowy zapis w swoim kontrakcie. Zdaniem "The Athletic" 36-latek przystał na obniżenie swojej pensji w razie, gdyby Manchester United nie zakwalifikował się do następnej edycji LM.

Ujawniono klauzulę Ronaldo

Co więcej, angielskie media mówią o nawet 25-procentowej obniżce wynagrodzenia. Po ewentualnych cięciach CR7 zarabiałby 288 tysięcy funtów tygodniowo. "Cristiano Ronaldo opuści Manchester United, jeśli klub w tym sezonie nie awansuje do Ligi Mistrzów" - dodał brytyjski dziennik "The Sun".

Ronaldo dobrze spisuje się w ekipie Ralfa Rangnicka. Jest najlepszym strzelcem drużyny w Lidze Mistrzów oraz Premier League. Łącznie wystąpił w 23 meczach, zaliczając 14 bramek i notując trzy asysty.

RadioZET.pl/The Athletic/The Sun