Koszmarna kontuzja Gomesa, sprawca nie mógł powstrzymać łez [WIDEO]

04.11.2019 09:50
Andre Gomes, kontuzja

Andre Gomes doznał fatalnej kontuzji w meczu Everton - Tottenham (1:1) w 11. kolejce Premier League. Portugalczyk zakończył spotkanie ze złamaną nogą. Son Heung-min, który faulował w tej sytuacji, nie mógł powstrzymać łez.

Do zdarzenia doszło w 79. minucie. Son faulował Gomesa, który dodatkowo wpadł na innego piłkarza Tottenhamu - Serge'a Auriera. Cała sytuacja zakończyła się w najgorszy z możliwych sposobów - Gomes doznał złamania nogi.

Sędzia początkowo ukarał Sona żółtą kartką, ale po chwili zmienił decyzję i wyrzucił go z boiska. Sam zawodnik bardziej niż karą przejmował się tym, co zrobił rywalowi. Był tak roztrzęsiony, że cały czas płakał.

- To jeden z najmilszych ludzi, jakich znam. Był tak zdruzgotany, że nie mógł podnieść głowy. Był cały we łzach - mówił po meczu Dele Alli, jego kolega z zespołu.

Andre Gomes: kontuzja w meczu Everton - Tottenham

Andre Gomes trafił do Evertonu latem 2018 roku, gdy został wypożyczony z Barcelony. Po roku klub z Liverpoolu wykupił go na stałe.

Mecz Everton - Tottenham zakończył się remisem 1:1. Spurs prowadzili po golu Alliego z 63. minuty, ale Everton w 98. doprowadził do wyrównania. Sędzia, ze względu na kontuzję Gomesa, doliczył aż 12 minut.