Zamknij

Roman Abramowicz pomaga Ukrainie. Nagły zwrot ws. miliardera

28.02.2022 12:56
Roman Abramowicz
fot. BEN STANSALL/AFP/East News

Roman Abramowicz ma pomóc Ukrainie w negocjacjach ws. pokoju z Rosją - przekazał "Tje Jerusalem Post". Rosyjski miliarder podjął taką decyzję na prośbę Kijowa.

Roman Abramowicz ma obecnie przebywać na Białorusi. Przypomnijmy, że w poniedziałek nad rzeką Prypeć na granicy ukraińsko-białoruskiej rozpoczęły się negocjacje delegacji Ukrainy i Rosji. Wcześniej rosyjski miliarder oddał władzę w londyńskiej Chelsea, przekazując ją powiernikom fundacji charytatywnej klubu. Skutkiem takiej decyzji były sankcje nałożone na Rosję.

- Zawsze podejmowałem decyzje mające na uwadze dobro klubu. Pozostaję przywiązany do tych wartości - pisał w oświadczeniu.

Okazuje się, że na tym nie koniec. Jak dowiedział się "The Jerusalem Post", Abramowicz odpowiedział na prośbę urzędników z Kijowa o pomoc w umożliwieniu rozmów. Informację potwierdził rzecznik prasowy oligarchy.

Roman Abramowicz pomoże na prośbę Kijowa

- Mogę potwierdzić, że strona ukraińska zwróciła się do Romana Abramowicza z prośbą o wsparcie w osiągnięciu pokojowego rozwiązania i że od tego czasu stara się on pomóc. Biorąc pod uwagę, o co toczy się gra, prosimy o zrozumienie, dlaczego nie skomentowaliśmy ani samej sytuacji, ani jego zaangażowania - powiedział rzecznik Alexander Rodnyansky.

W poniedziałek rosyjska i ukraińska delegacja spotkała się na ukraińsko-białoruskiej granicy w przygranicznym mieście Homel, negocjując zakończenie rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje, zdjęcia i filmy na żywo

Rodnyansky nie odniósł się do pobytu miliardera na Białorusi, ale przyznał, że Ukraińcy próbowali odszukać w Rosji kogoś, kto pomógłby w znalezieniu pokojowego rozwiązania, zaznaczając, że wpływy Abramowicza "są ograniczone".

RadioZET.pl