Manchester City mistrzem Anglii, The Citizens obronili tytuł w ostatniej kolejce

12.05.2019 17:51

Manchester City zdobył tytuł mistrza Anglii, pokonując w ostatniej kolejce Brighton 4:1. The Citizens z dorobkiem 98 punktów obronili mistrzostwo kraju. To szósty tytuł w Premier League w historii Manchesteru City.

Manchester City fot. PAP/EPA

Mecz zaczął się od bramki Brighton. W 27. minucie niespodziewanie bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Glenn Murray. Goście wyrównali niemal natychmiast. Po niespełna 60 sekundach David Silva zaskoczył piłkarzy gospodarzy i podał do Sergio Aguero, który bez żadnych kłopotów umieścił piłkę w siatce.

Po dziesięciu minutach The Citizens podwyższyli prowadzenie. Po centrze z rzutu rożnego, głową futbolówkę do bramki skierował Aymerick Laporte.

Po zmianie stron Manchester City jeszcze bardziej uspokoił swoją grę, podwyższając wynik spotkania na 3:1. W 64. minucie Riyad Mahrez minął dwóch defensrów Brihgton i idealnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Matta Ryana.

W 72. minucie City udowodniło, że zasługuje na tytuł. Czwartą bramką zdobył Ilkay Gundogan.

Dzięki wygranej w ostatniej kolejce sezonu, Manchester City z dorobkiem 98 punktów obronił mistrzowski tytuł. Drugi Liverpool, który pokonał Wolverhampton Wanderers 2:0 stracił do ekipy Pepa Guardioli zaledwie jeden punkt.