Mały kibic przesłał Huddersfield 5 funtów za pokonanie Manchesteru

Andreas Nicolaides
25.10.2017 11:35
Manchester United
fot. PAP/EPA

Mały kibic Huddersfield Town Adam Bhana przesłał do klubu list, do którego dołączył pięciofuntowy banknot znaleziony podczas sensacyjnie wygranego 2:1 meczu Premier League z Manchesterem United. Postanowił w ten sposób wynagrodzić jednego z bohaterów spotkania.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dyrektor ds. marketingu "Terierów" zamieścił w internecie zdjęcie odręcznie napisanego listu Bhany, w którym poprosił, by pieniądze przekazać Aaronowi Mooyowi. Australijski pomocnik beniaminka zdobył pierwszą z bramek dla gospodarzy w sobotniej konfrontacji z "Czerwonymi Diabłami".

"Byłem na meczu z Manchesterem United. Znalazłem na stadionie pięciofuntowy banknot i przekazałem go mojemu tacie, bo nie wolno zatrzymywać czegoś, co nie jest nasze. Czy możecie spytać pana Wagnera (David Wagner to trener Huddersfield Town - PAP), czy Aaron Mooy może zatrzymać te pieniądze, ponieważ zagrał bardzo dobrze i zdobył bramkę? Dołączam pięć funtów w kopercie. Dziękuję" - napisał młody kibic.

Od razu zyskał sporą sympatię w sieci wśród fanów Huddersfield Town i zawodników. Wieści o jego liście dotarły też do Mooya, który przyznał, że chciałby spotkać się z Bhaną.

Sobotni triumf był pierwszym od 1952 roku zwycięstwem "Terierów" nad Manchesterem United.

RadioZET.pl/PAP/AN