Premier League: Sześć goli w Liverpoolu, The Reds zmiażdżyli Arsenal

29.12.2018 22:10

Niepokonany w tym sezonie lider Liverpool wygrał u siebie z Arsenalem aż 5:1 w 20. kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Trzy bramki zdobył Brazylijczyk Roberto Firmino.

piłkarze Liverpoolu fot. PAP/EPA

Sobotni szlagier zaczął się dość niespodziewanie, od bramki dla Arsenalu w 11. minucie Ainslaya Maitlanda-Nilesa (jego pierwszy gol w sezonie), ale odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna.

Między 14. i 16. minutą dwie bramki zdobył Firmino - drugą z nich po bardzo efektownym rajdzie. W 32. minucie na 3:1 podwyższył Senegalczyk Sadio Mane, a w doliczonym czasie pierwszej połowy gola z rzutu karnego strzelił Egipcjanin Mohamed Salah, dla którego to 13. trafienie w sezonie.

Popis Liverpoolu zakończył w 65. minucie Firmino, wykorzystując "jedenastkę".

Pomeczowe statystyki obrazują przebieg rywalizacji. Liverpool oddał tego dnia dziesięć celnych strzałów, a rywale - dwa.

Arsenal wygrał ostatnio na Anfield 2 września 2012 roku (2:0). W 14 późniejszych meczach między tymi zespołami - licząc wszystkie rozgrywki - zdobyto aż 59 bramek.

Trener "Kanonierów" Unai Emery w przeszłości rywalizował z Liverpoolem jako szkoleniowiec Sevilli. W 2016 roku, gdy prowadził hiszpański zespół, pokonał "The Reds" 3:1 w finale Ligi Europejskiej.

Liverpool ma 54 punkty i już o dziewięć wyprzedza Tottenham Hotspur. Arsenal, który w ostatnich czterech wyjazdowych spotkaniach zdobył zaledwie punkt, jest piąty (38).