Premier League: Jan Bednarek reaktywacja. Polak w czołówce stoperów w Anglii?

Krzysztof Sobczak
20.01.2019 14:24
Jan Bednarek
fot. Craig Mercer/Press Association/East News

Jeszcze nie tak dawno Jan Bednarek siedział na trybunach bądź na ławce i miał więcej rozegranych spotkań w reprezentacji niż w klubie, a teraz jest niezastąpioną postacią w defensywie Southampton. Po meczu z Evertonem fani "Świętych" nadali mu przydomek "polski Maldini".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Angielski klub pochwalił 22-latka w mediach społecznościowych pokazując na dowód jego statystyki z wygranego 2:1 spotkania z "The Toffees". Wychowanek Lecha Poznań wygrał 12 pojedynków przy 80-procentowej skuteczności, zanotował sześć przechwytów, dwa odbiory (100 proc.) i 10 wybić. Jego konto mogłoby wzbogacić się jeszcze o asystę, gdyby skuteczniejszy był Danny Ings.

Bednarek został wybrany na najlepszego piłkarza meczu. W serwisie WhoScored.com otrzymał najwyższą notę spośród wszystkich uczestników tego spotkania (8.6), a kibice "Świętych" prześcigają się w wymyślaniu nowych przydomków. "Nasz Puyol", "Polski Maldini" - piszą. Niektórzy dziennikarze i eksperci dodają, że w tej chwili do TOP 5 środkowych obrońców Premier League.

Odmieniony Bednarek

Sytuacja Jana Bednarka zmieniła się diametralnie po zwolnieniu Marka Hughesa i zatrudnieniu Ralpha Hasenhuettla. Do 5 grudnia wystąpił raptem w dwóch meczach i miał rozegranych łącznie 80 minut. Kiedy do klubu przybył Austriak, "odkurzył" Polaka i regularnie na niego stawia. Wystarczy powiedzieć, że  od tego czasu Bednarek zagrał we wszystkich ligowych meczach od pierwszej do ostatniej minuty.

Kontrakt 22-latka z Southampton obowiązuje do 2022 roku. Fani domagają się parafowania umowy na... kolejną dekadę, zanim potężniejszy klub zdecyduje się ściągnąć go do siebie.

"Święci" wciąż muszą walczyć o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po 23. kolejkach zajmują 15. miejsce i mają tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

RadioZET.pl/PAP/KS