Premier League: Hit Chelsea - Manchester na remis, gol w 96. minucie

20.10.2018 15:52

Manchester United zremisował w sobotę w Londynie z Chelsea 2:2 (0:1) w hicie 9. kolejki angielskiej Premier League. To był mecz "ostatniej szansy" dla trenera "Czerwonych Diabłów" Jose Mourinho, którego posada - zdaniem brytyjskich mediów - jest zagrożona.

Chelsea - Manchester fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Przed sobotnim spotkaniem w tabeli Premier League Chelsea z dorobkiem 20 punktów zajmowała drugie miejsce. Manchester United natomiast był dopiero ósmy, a do czołówki tracił siedem punktów.

Na Wyspach od kilku tygodni media zastanawiają się jak długo Mourinho wytrwa na stanowisku. Porażka z Chelsea miała - w opinii mediów - spowodować, że włodarze klubu z Old Trafford stracą cierpliwość do portugalskiego szkoleniowca.

Pojedynek zaczął się niezbyt dobrze dla ekipy Mourinho, prowadzenie po strzale w 21. minucie Antonio Rudigera objęli gospodarze. W drugiej połowie do głosu doszli goście. Dwie bramki dla Manchesteru strzelił Francuz Anthony Martial (55. i 73.) i wydawało się, że mecz zakończy się upragnionym zwycięstwem zespołu Mourinho.

Nadzieje "Czerwonych Diabłów" rozwiały się jednak w szóstej minucie doliczonego czasu gry, gdy w zamieszaniu Ross Barkley uratował gospodarzom remis.