Premier League: Drużyna Bednarka przegrała z zespołem Fabiańskiego

27.12.2018 23:15

Southampton FC Jana Bednarka przegrał u siebie z West Ham United Łukasza Fabiańskiego 1:2 w czwartkowym meczu 19. kolejki angielskiej ekstraklasy. Obaj polscy piłkarze rozegrali całe spotkanie. Bednarek został ukarany w końcówce żółtą kartką.

Jan Bednarek fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Dla Southampton to pierwsza porażka po dwóch zwycięstwach z rzędu (3:2 nad Arsenalem i 3:1 nad Huddersfield Town).

W pierwszej połowie spotkanie nie było emocjonujące, Fabiański miał niewiele pracy w bramce gości. Ciekawiej zrobiło się po przerwie.

W 50. minucie gospodarze w dość niecodziennych okolicznościach objęli prowadzenie. Polski golkiper zdołał obronić dwa strzały rywali, ale ostatecznie Nathan Redmond w dużym zamieszaniu wepchnął piłkę do siatki. Sędzia uznał to trafienie.

Odpowiedź "Młotów" była jednak imponująca, a bohaterem okazał się Felipe Anderson, sprowadzony latem z Lazio Rzym. Między 53. i 59. minutą Brazylijczyk zdobył dwie bramki. Najpierw popisał się precyzyjnym strzałem przy słupku z ok. 18 metrów, a wkrótce potem zapewnił swojej drużynie zwycięstwo po szybkim kontrataku i dokładnym podaniu Mihaila Antonio.

Do końca meczu Fabiański grał czujnie i nie dał się pokonać.

Dzięki zwycięstwu jego zespół awansował na dziewiąte miejsce z dorobkiem 27 punktów. Southampton zajmuje szesnastą lokatę (15).

Liderem jest Liverpool, który ma 51 punktów i o sześć wyprzedza Tottenham Hotspur.