Prawnik Cristiano Ronaldo przyjął linię obrony: "Materiały są sfałszowane"

Krzysztof Sobczak
11.10.2018 18:32
Cristiano Ronaldo
fot. AP/Associated Press/East News

Problemy Cristiano Ronaldo w związku z oskarżeniami o gwałt wyglądają coraz poważniej. Tymczasem prawnik piłkarza Peter Christiansen ocenił, że materiały, na które powołuje się "Der Spiegel", są zmanipulowane i sfałszowane.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Podobną linię obrony przyjął Portugalczyk. W oficjalnym oświadczeniu poinformował, że zarzuty kierowane pod jego adresem są bezpodstawne, a całą sprawę nazwał "fake newsem".

Zobacz także

Prawnik Ronaldo o zarzutach ws. gwałtu

- Doniesienia dziennikarzy oparte są na skradzionych i łatwo zmanipulowanych materiałach cyfrowych. W wielu fragmentach dokumentu coś dodano lub całkowicie zmieniono oryginalną wersję tekstu - przekazał Peter Christiansen.

Prawnik piłkarza dodał, że nie może być mowy o gwałcie, bo wszystko odbyło się za obopólną zgodą Ronaldo i Kathryn Mayorgi. To właśnie ta kobieta złożyła w sądzie w Nevadzie oficjalny pozew przeciwko gwiazdorowi Juventusu.

Ronaldo zapłacił na milczenie?

Wydarzeniami sprzed blisko dekady zajął się niemiecki "Der Spiegel". Dziennikarze powołują się na dokumenty podpisane przez Ronaldo oraz nagrania mające świadczyć o winie zawodnika. Przekazano ponadto, że Portugalczyk zapłacił modelce 375 tysięcy dolarów odszkodowania w zamian za milczenie.

Media sugerują, że rzekomych ofiar CR7 może być więcej. Mówi się o w sumie czterech kobietach.

RadioZET.pl/Der Spiegel/BBC/KS