Cristiano Ronaldo triumfuje w sądzie. Portugalczyk uniknie procesu?

08.11.2019 21:03
Cristiano Ronaldo
fot. Jonathan Moscrop/Press Association/East News

Prawnicy Cristiano Ronaldo odnieśli sukces w sprawie rzekomego gwałtu na Kathryn Mayordze. Sąd pierwszej instancji uznał ugodę między stronami, co oznacza, że być może nie dojdzie do procesu cywilnego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W ubiegłym roku Kathryn Mayorga oskarżyła Cristiano Ronaldo o rzekomy gwałt, do którego miało dojść w hotelu w Las Vegas w 2009 roku. Kobieta przekonywała, że piłkarz miał wręczyć jej 375 tys. dolarów za nie upublicznianie sprawy. Jakiś czas temu Sąd w Nevadzie oczyścił Portugalczyka z zarzutów karnych.

Aczkolwiek modelka wytoczyła Ronaldo powództwo cywilne. Zawodnik Juventusu Turyn przyznał się, że między nim a Mayorgą doszło do stosunku, ale podkreślał, że odbył się on za obopólną zgodą. Istotne w całej sprawie jest to, czy w momencie deklaracji o milczeniu, Amerykanka była świadoma, co podpisuje. Pełnomocnicy uważają, że Kathryn Mayorga nie miała takiej świadomości, dlatego ich zdaniem jej poczytalność była ograniczona. Z kolei prawnicy Ronaldo próbują udowodnić, że kobieta o wszystkim wiedziała.

Ostatecznie sędzia Daniel Albregts uznał, że zawarta umowa jest ważna. W związku z tym sprawa wyląduje w sądzie wyższej instancji i to on postanowi czy podtrzyma decyzję, czy rozprawa będzie kontynuowana.

RadioZET.pl/eurosport.tvn24.pl