Adam Nawałka powołał piłkarzy z klubów zagranicznych na mecze z Urugwajem i Meksykiem

Krzysztof Sobczak
27.10.2017 12:11
Adam Nawałka
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka ogłosił powołania na listopadowe mecze towarzyskie z Urugwajem i Meksykiem. Na liście brakuje kontuzjowanych Łukasza Piszczka, Arkadiusza Milika i Marcina Kamińskiego.

Zagłosuj

Czy Polska wygra oba listopadowe mecze?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami Nawałki i prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka w kadrze znalazł się Artur Boruc, dla którego mecz z Urusami będzie okazją do pożegnania się z drużyną narodową i kibicami. Golkiper Bournemouth w marcu podjął decyzję o zakończeniu kariery reprezentacyjnej - z Urugwajem ma zagrać 44 minuty, by fani mogli zgotować mu owację na stojąco.

Zobacz także

Tym razem w kadrze brakuje nowych twarzy. Selekcjoner postawił na sprawdzonych graczy, ale na uwagę zasługuje fakt, że w tym gronie jest tylko czterech obrońców plus Maciej Rybus, który może wystąpić na lewej stronie bloku defensywnego. Pominięty został też napastnik Anderlechtu Łukasz Teodorczyk.

Za tydzień Adam Nawałka ogłosi listę powołań zawodników z ekstraklasy.

Mecz Polska - Urugwaj odbędzie się 10 listopada w Warszawie, natomiast trzy dni później w Gdańsku biało-czerwoni podejmą Meksyk. Wszystkie drużyny mają zapewniony udział w mistrzostwach świata.

Powołania
fot. Łączy nas piłka

RadioZET.pl/KS