Zamknij

Potężne ognisko koronawirusa w egzotycznym klubie. Aż 22 przypadki

28.06.2020 10:43
Cruz Azul
fot. AP/Associated Press/East News

W meksykańskim klubie piłkarskim Cruz Azul wykryto aż 22 przypadki zakażenia koronawirusem - poinformowały władze tamtejszej ligi (Liga MX). Dziewięć osób otrzymało wyniki "niejednoznaczne".

Meksykański klub piłkarski Cruz Azul odnotował 22 przypadki zainfekowania koronawirusem – osiem w zawodowej drużynie męskiej i 14 w zespole kobiecym – poinformowały władze tamtejszej ligi (Liga MX).

„Nowe testy Covid-19 przeprowadzono 24 czerwca wśród zawodników i trenerów pierwszej drużyny. Osiem wyników jest pozytywnych, a siedem badań przyniosło nieokreślony rezultat” – wyjaśniła Liga MX w komunikacie dotyczącym zespołu męskiego.

Zobacz także

Potężne ognisko koronawirusa w Cruz Azul. Aż 22 przypadki COVID-19

Jeśli chodzi o drużynę kobiet, meksykańska liga „14 pozytywnych przypadków i dwa nieznane wyniki dot. Covid-19”.

W oświadczeniu zaznaczono, że wszystkie przypadki – 22 zawodników zainfekowanych koronawirusem i dziewięcioro innych, których wyniki nie są jasne - są bezobjawowe.

Piłkarze drużyny Cruz Azul z siedzibą w Meksyku obecnie przygotowują się poza miastem. Władze klubu postanowiły przenieść zainfekowanych graczy do stolicy, aby „przebywali w izolacji i pod obserwacją”.

Z powodu pandemii koronawirusa tzw. turniej zamknięcia w piłkarskich mistrzostwach Meksyku w 2020 roku został definitywnie zakończony w maju. Mistrz nie został wyłoniony.

Rozgrywki piłkarskie w tym kraju mają zostać wznowione na początku lipca. Puchar Meksyku będzie rozegrany - bez publiczności - w dniach 3 - 19 lipca. Osiem drużyn będzie podzielonych na dwie grupy, w Zapopan i w Meksyku.

Według danych rządowych, opublikowanych w piątek, w całym kraju zainfekowanych zostało ponad 208 tysięcy osób, a zmarło 25 779.

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu