Zamknij

Wstrzymano poszukiwania samolotu z Emiliano Salą na pokładzie

Andreas Nicolaides
23.01.2019 19:33
Emiliano Sala
fot. PAP/EPA

W środowy wieczór wstrzymano poszukiwania samolotu, który we wtorek zniknął z radarów w pobliżu Alderney, należącej do Wysp Normandzkich. Na pokładzie awionetki, poza pilotem, był także nowy piłkarz Cardiff City Emiliano Sala.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Po intensywnych poszukiwaniach z wykorzystaniem wielu samolotów i jednej łodzi ratunkowej w ciągu ostatnich dziewięciu godzin, nie znaleźliśmy śladu zaginionego samolotu. Poszukiwania zostaną zawieszone na noc - napisano w oświadczeniu zamieszczonym przez policję w Guernsey.

Decyzja o wznowieniu akcji zostanie podjęta w czwartek rano.

28-letni argentyński napastnik przeszedł z FC Nantes do klubu angielskiej ekstraklasy za 17 mln euro. We wtorek miał dołączyć do walijskiego zespołu, a w środę - odbyć pierwszy trening.

Emiliano Sala zaginął. Trwają poszukiwania

We wtorek policja poinformowała, że w wodzie znaleziono wiele unoszących się przedmiotów, ale nie ustalono, czy pochodzą one z awionetki.

Akcja tego dnia trwała ok. 15 godzin i musiała zostać przerwana z powodu ciemności. Zgodnie z zapowiedzią wznowiono ją, gdy tylko wzeszło słońce.

Argentyńskie media poinformowały, że Sala wysłał do rodziny wiadomość przez aplikację telefoniczną, w której napisał: "Jestem przerażony. Lecę samolotem, który wygląda, jakby się miał za chwilę rozpaść".

Zobacz także

W Nantes i w Cardiff kibice spontanicznie zbierali się i składali kwiaty. Słowa wsparcia w internecie publikują piłkarze i kluby z wielu krajów.

RadioZET.pl/PAP/AN