Rodzina Emiliano Sali wydała oświadczenie

Krzysztof Sobczak
08.02.2019 16:57
Rodzina Emiliano Sali wydała oświadczenie
fot. Instagram/Romina Sala

Rodzina Emiliano Sali podziękowała wszystkim zaangażowanym w poszukiwania piłkarza. W czwartek wieczorem policja hrabstwa Dorset potwierdziła, że 28-letni Argentyńczyk zginął w katastrofie awionetki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Chcielibyśmy podziękować za wszystkie oznaki sympatii i wsparcia w najboleśniejszym okresie w naszym życiu. Widok, że cały świat był zmobilizowany do wspierania nas w poszukiwaniach, był nieskończenie cenną pomocą. Dzięki temu możemy teraz opłakiwać naszego syna i brata" - napisano w oświadczeniu.

"Nasze myśli kierujemy do Davida Ibbotsona i jego rodziny. Mamy nadzieję, że władze dołożą wszelkich starań, aby go odnaleźć" - czytamy.

Poruszający wpis siostry Emiliano Sali

Osobny wpis w mediach społecznościowych zamieściła siostra 28-latka, Romina Sala.

"Twoja dusza w mej duszy świecić będzie na zawsze, oświetlając czas mojego istnienia. Kocham Cię" - napisała kobieta.

Emiliano Sala nie żyje

Samolot z Emiliano Salą na pokładzie zaginął 21 stycznia nad kanałem La Manche. Piłkarz leciał z Nantes do Cardiff, do swojego nowego klubu, z którym dwa dni wcześniej podpisał kontrakt. Walijczycy mieli zapłacić za niego 17 milionów euro.

W kolejnych dniach do opinii publicznej docierały niepokojące informacje. Tydzień po zaginięciu maszyny na plażach Normandii odnaleziono szczątki awionetki, następnie zlokalizowano wrak oraz jedno z ciał. Po identyfikacji potwierdzono, że to Emiliano Sala. Pilota wciąż nie odnaleziono.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/Instagram/Sport Bible/KS