Zamknij

Portugalski piłkarz kolanem znokautował sędziego. Sprawa trafiła do sądu [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
04.04.2017 08:00
Marco Goncalves
fot. YouTube

Piłkarz Canelas 2010 Marco Goncalves w poniedziałek pojawił się w sądzie po tym, jak w ligowym meczu czwartego poziomu portugalskich rozgrywek złamał sędziemu nos kolanem. Do incydentu doszło tuż po tym jak zawodnik dostał czerwoną kartkę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Goncalves już w drugiej minucie uderzył ręką jednego z piłkarzy SC Rio Tinto i arbiter od razu podjął decyzję o wykluczeniu. Zawodnik złapał go za głowę, doszło między nimi do szamotaniny, a krewki gracz wymierzył cios kolanem w twarz sędziego. Ten padł na murawę. Później okazało się, że miał złamany nos w trzech miejscach.

Zobacz także

Tuż po zdarzeniu na boisko wbiegli przedstawiciele policji. Mecz został przerwany, a Goncalves zatrzymany. W poniedziałek pojawił się w sądzie i został przesłuchany. Następnie wypuszczono go w oczekiwaniu na kolejny etap śledztwa.

Przedstawiciele Canelas 2010 zapowiedzieli, że Goncalves już nigdy więcej nie wystąpi w barwach tej drużyny. To amatorski klub, w którym występuje kilku ultrasów FC Porto. Zrobiło się o nim głośno w grudniu - media rozpisywały się, że większość meczów wygrywa on walkowerem. Inne drużyny odmawiają bowiem występu w obawie przed agresywnymi i niebezpiecznymi zagraniami zawodników tego zespołu. Z tego względu władze ligi zastanawiają się, czy nie wykluczyć tej ekipy z rozgrywek.

RadioZET.pl/PAP/KS