Portugalski piłkarz kolanem znokautował sędziego. Sprawa trafiła do sądu [WIDEO]

04.04.2017 08:00
sport

Piłkarz Canelas 2010 Marco Goncalves w poniedziałek pojawił się w sądzie po tym, jak w ligowym meczu czwartego poziomu portugalskich rozgrywek złamał sędziemu nos kolanem. Do incydentu doszło tuż po tym jak zawodnik dostał czerwoną kartkę.

Marco Goncalves fot. YouTube

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Goncalves już w drugiej minucie uderzył ręką jednego z piłkarzy SC Rio Tinto i arbiter od razu podjął decyzję o wykluczeniu. Zawodnik złapał go za głowę, doszło między nimi do szamotaniny, a krewki gracz wymierzył cios kolanem w twarz sędziego. Ten padł na murawę. Później okazało się, że miał złamany nos w trzech miejscach.

Tuż po zdarzeniu na boisko wbiegli przedstawiciele policji. Mecz został przerwany, a Goncalves zatrzymany. W poniedziałek pojawił się w sądzie i został przesłuchany. Następnie wypuszczono go w oczekiwaniu na kolejny etap śledztwa.

Przedstawiciele Canelas 2010 zapowiedzieli, że Goncalves już nigdy więcej nie wystąpi w barwach tej drużyny. To amatorski klub, w którym występuje kilku ultrasów FC Porto. Zrobiło się o nim głośno w grudniu - media rozpisywały się, że większość meczów wygrywa on walkowerem. Inne drużyny odmawiają bowiem występu w obawie przed agresywnymi i niebezpiecznymi zagraniami zawodników tego zespołu. Z tego względu władze ligi zastanawiają się, czy nie wykluczyć tej ekipy z rozgrywek.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń