Zamknij

LN: Starcia angielskich kibiców z policją w Porto. Są ranni [WIDEO]

Marek Garus
06.06.2019 12:55
Zamieszki angielskich kibiców z policją w Porto
fot. Twitter/screen

Do zamieszek w Porto doszło między kibicami Anglików, czekających w portugalskim mieście na swój czwartkowy mecz z Holendrami, a tamtejszą policją. W ruch fanów Anglików poszły butelki, w związku z czym mundurowi odpowiedzieli użyciem tarcz i gazu pieprzowego. Są ranni wśród kibiców, którzy nawet nie brali udziału w zamieszaniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do starcia portugalskiej policji z ultrasami reprezentacji Anglii doszło w trakcie trwania meczu Portugalia - Szwajcaria. Angielscy kibice przybyli na Półwysep Iberyjski w celu wspierania swojej drużyny w czwartkowym, drugim półfinale Ligi Narodów: Holandia - Anglia, ale część z nich zdecydowała się wybrać już dzień wcześniej do strefy kibica w Porto, by obejrzeć mecz podopiecznych Fernando Santosa z "Czerwonymi Krzyżowcami".

Zamieszki angielskich kibiców z policją w Porto [WIDEO]

I wszystko byłoby w porządku, gdyby po jednej z bramek dla popularnych "Nawigatorów", część kibiców drużyny pod wodzą Garteha Southgate'a nie zaczęła obrzucać portugalskiej policji napojami i butelkami. Władze porządkowe miasta zareagowały agresywnie, odpierając atak ultrasów "Synów Albionu" tarczami, pałkami i gazem pieprzowym.

Grupa kibiców ze Szwajcarii i Portugalii zaczęła uciekać ze stref kibica w Porto, po czym doszło do kolejnych zamieszek na ulicach miasta. Ucierpiało wiele fanów, policjantów i niewinnych osób.

Starcia kibiców z Anglii z portugalską policją. Jest sporo rannych

- To jest całkowicie nie do przyjęcia. Była to druga noc z rzędu w Porto, gdy dochodziło do zamieszek. We wtorek były problemy pod jednym z barów, z którego wyrzucano butelki i powodowano drobne uszkodzenia. Zachowanie niewielkiej liczby angielskich kibiców niszczy reputację prawdziwych fanów, którzy po prostu próbują cieszyć się piłką nożną - powiedział na łamach brytyjskich mediów Mark Roberts, zastępca szefa angielskiej policji.

Zobacz także

Ironią całej sytuacji wydaje się być fakt, że pod koniec maja wyspiarskie FA przeprowadziło kampanię zatytułowaną "Nie bądź idiotą". Akcja miała pokazywać, jak negatywne zachowanie jednej osoby może wpłynąć na wizerunek całej grupy kibiców. "Jesteś częścią naszego zespołu. Spraw, aby kraj był dumny" - stwierdzał na końcu spotu Gareth Southgate. Selekcjoner reprezentacji Anglii z pewnością musi być teraz zawiedziony postawą swoich fanów.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl/MG