Portugalia - Serbia: Ogromny błąd Szymona Marciniaka [WIDEO]

25.03.2019 23:35

Szymon Marciniak popełnił fatalny błąd w spotkaniu Portugalia - Serbia w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw Europy 2020. Po spotkaniu polski sędzia przeprosił selekcjonera mistrzów Europy Fernando Santosa. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Błąd Marciniaka w meczu Portugalia - Serbia fot. Twitter/screen

W 73. minucie spotkania Andre Silva uderzył głową w kierunku długiego słupka, jednak jego strzał został zablokowany ręką przez Antonio Rukavinę. Prowadzący ten mecz Szymon Marciniak podyktował rzut karny, ale po konsultacji z asystentem Pawłem Sokolnickim odwołał swoją decyzję i przyznał piłkę... gościom.

Nawet jeśli sędziowie uznali, że ta ręka nie kwalifikowała się na jedenastkę, to Portugalczykom należał się w tej sytuacji przynajmniej rzut rożny; spalonego ani przewinienia któregoś z kolegów Silvy na pewno nie było.

Portugalia zremisowała z Serbią

Portugalia zremisowała z Serbią 1:1 i po dwóch kolejkach eliminacji Euro 2020 wciąż jest bez zwycięstwa - na otwarcie podzieliła się punktami z Ukrainą (0:0). Na domiar złego już w 28. minucie kontuzji nabawił się Cristiano Ronaldo i musiał opuścić murawę.