Portugalia - Holandia: Wstydliwa porażka mistrzów Europy

26.03.2018 22:48

Holandia wygrała z Portugalią 3:0 (3:0) w towarzyskim meczu piłkarskim, który odbył się w Genewie. Pokonana drużyna mistrzów Europy przygotowuje się do mundialu w Rosji (14 czerwca - 15 lipca), a jesienią będzie rywalem Polski w Lidze Narodów.

Cristiano Ronaldo fot. PAP/EPa

Do Ligi Narodów już teraz przygotowują się piłkarze Oranje, którzy na mundial się nie wybierają. Trzecia drużyna poprzednich mistrzostw świata pokazała jednak, że wciąż drzemie w niej spory potencjał. Inna sprawa, że Portugalia, choć z Cristiano Ronaldo, zaprezentowała się fatalnie.

W pierwszej połowie Holendrzy wypracowali sobie cztery okazje strzeleckie, a trzy zamienili na gola. W 11. minucie wynik spotkania otworzył Memphis Depay, na 2:0 podwyższył Ryan Babel, a w ostatniej akcji tej części gry do siatki trafił Virgil van Dijk.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Po przerwie Portugalczycy próbowali odpowiedzieć, po zmianach prezentowali się nieco lepiej, ale w końcu jeszcze bardziej skomplikowali sobie sytuację. Na niespełna pół godziny przed zakończeniem meczu czerwoną kartkę ujrzał Joao Cancelo. Osłabieni mistrzowie Europy nie byli w stanie zdobyć choćby jednego gola i przegrali to spotkanie 0:3.

MŚ 2018: Portugalia w grupie B

W mistrzostwach świata w Rosji aktualni mistrzowie Europy zagrają w grupie B z Hiszpanią, Marokiem oraz z Iranem. Ich pierwsze starcie z "La Furia Roja" (15 czerwca) będzie jednym z największych hitów pierwszej fazy mundialu.