Francja lepsza od Portugalii w hicie kolejki, skromna wygrana mistrzów świata

14.11.2020 22:42
Portugalia - Francja

Portugalia przegrała z Francją 0:1 w meczu 5. kolejki Ligi Narodów. Bramkę na wagę zwycięstwa w drugiej połowie zdobył N'Golo Kante.

Już w 5. minucie meczu dogodną sytuację miał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk otrzymał prostopadłe podanie i wbiegając w pole karne Francuzów, uderzył blisko słupka, ale jego strzał pewnie obronił Hugo Lloris. Po siedmiu minutach odpowiedzieli Trójkolorowi. Po stracie piłki przez gospodarzy Martial nie zastanawiając się ani chwili huknął na bramkę Rui Patricio, ale golkiper mistrzów Europy popisał się fantastyczną obroną.

W 30. minucie mistrzowie świata byli bliscy wyjścia na prowadzenie. Po doskonałym rozegraniu rzutu wolnego przez Griezmanna piłka trafiła do Varane’a. Gracz Realu Madryt głową zgrał futbolówkę do Rabiota, a ten uderzył nożycami. Po drodze piłka trafiła jeszcze Martiala i odbiła się od poprzeczki.

Portugalia - Francja: Mistrzowie świata górą w hicie kolejki

Pod koniec pierwszej połowy po jednej okazji mieli Francuzi i Portugalczycy. Najpierw Rui Patricio kapitalnie zatrzymał Martiala, a później Ronaldo głową minimalnie posłał futbolówkę obok bramki Llorisa.

Po zmianie stron w 54. minucie wynik spotkania otworzył Kante. Piłkarz Chelsea fenomenalnie odnalazł się w polu karnym i z bliskiej odległości dobił uderzenie Rabiota.

Po stracie gola Portugalczycy ruszyli do ataku. Już w 60. minucie w polu karnym Trójkolorowych zapanował kompletny chaos. Najpierw z dystansu przymierzył Guerreiro, potem Jose Font trafił w słupek, aż wreszcie strzał Joao Felixa został zablokowany.

Mimo kilku prób mistrzom Europy finalnie nie udało się doprowadzić do remisu, a hit kolejki padł łupem Francji, która wygrała 1:0.

Portugalia - Francja 0:1 (0:0).

Bramka: N'Golo Kante (54).