Polacy wypuścili zwycięstwo z rąk, porażka na koniec Ligi Narodów

18.11.2020 22:39
Polska - Holandia

Reprezentacja Polski przegrała z Holandią w ostatnim meczu Ligi Narodów 1:2.

Początek meczu zaczął się kapitalnie dla biało-czerwonych. Już w 6. minucie Polacy wyszli na prowadzenie po golu Kamila Jóźwiaka. Pomocnik otrzymał prostopadłe podanie od Lewandowskiego i urządził sobie około 50-metrowy rajd lewą stroną. Jóźwiak wpadł w pole karne i sprytnym strzałem po ziemi pokonał Krula.

Od tego momentu goście zaczęli bardziej naciskać, ale nie wypracowali sobie sytuacji, po której mogli doprowadzić do wyrównania. W kilku groźnych akcjach w bramce świetnie spisywał się Łukasz Fabiański, który stawał na wysokości zadania. Bardzo dobrze prezentował się też Przemysław Płacheta, który odważnie napędzał akcje prawą stroną. W przerwie meczu Jerzy Brzęczek wprowadził na boisko Krzysztofa Piątka, który zmienił Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski o zachowaniu wobec Brzęczka: Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać

Po zmianie stron Holendrzy zdołali odwrócić losy meczu. Polacy zaczęli zachowywać się dość nerwowo. Zespół Jerzego Brzęczka cofnął się jeszcze bardziej, pomagając Holendrom zdobyć dwa gole.

Polska - Holandia: Biało-czerwoni gorsi od "Oranje"

Piłkarze „Oranje” doprowadzili do remisu w 77. minucie. Kilka chwil w polu karnym Jan Bednarek odepchnął Wijnalduma w polu karnym, a ten dał pretekst sędziemu do odgwizdania jedenastki. Depay mocno uderzył pod poprzeczkę, nie dając Łukaszowi Fabiańskiemu żadnych szans na obronę.

Polska - Holandia: Bramkarz znowu najlepszy. Oceny po meczu LN

Niecałe dziesięć minut później Holendrzy wyszli na prowadzenie. Berghuis dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Wijnalduma, który uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce, ustalając wynik spotkania na 2:1 dla gości.

Polska - Holandia 1:2 (1:0).

Bramki: dla Polski - Kamil Jóźwiak (6); dla Holandii - Memphis Depay (77-karny), Georginio Wijnaldum (84-głową).