Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polskie kluby jadą do Turcji pomimo ostrzeżenia MSZ

05.01.2017 21:33
sport

Aż sześć polskich klubów zaplanowało swoje zimowe zgrupowania z Turcji. Żaden z nich, pomimo napiętej sytuacji w tym kraju, nie zamierza zmieniać planów.

Wisła Kraków - Termalica fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W ciągu 26 dni w Turcji dokonano trzech zamachów terrorystycznych - 10 grudnia wybuchły dwie bomby w okolicach stadionu Besiktasu Stambuł, w noc sylwestrową - także w Stambule - napastnik zastrzelił 39 osób bawiących się w popularnym klubie Reina, a w czwartek 5 stycznia w Izmirze eksplodował samochód-pułapka. W sumie zginęło 85 osób. Ataków w tym kraju dokonują członkowie Partii Pracujących Kurdystanu bądź Państwo Islamskie.

W związku z napiętą sytuacją w Turcji polskie MSZ wystosowało komunikat, w którym odradza obywatelom wyjazd nad Bosfor. "Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza podróże do wschodniej i południowo-wschodniej Turcji oraz ostrzega przed podróżami do pozostałych regionów kraju" - czytamy. Mimo ostrzeżenia polskie kluby, które mają zaplanowane zgrupowanie, nie zamierzają rezygnować z wyjazdu do Turcji.

Aż cztery ekipy z LOTTO Ekstraklasy będą stacjonowały w Belek. To lider Jagiellonia Białystok, wicelider Lechia Gdańsk, a także Wisła Kraków i Zagłębie Lubin. Bruk-Bet Termalica wybiera się do Antalyi, a Śląsk Wrocław do Side. Wszystkie zgrupowania zaplanowano na ok. dwa tygodnie.

Przedstawiciele klubów zapewniają, że monitorują sytuację i decyzja o ewentualnym odwołaniu podróży może zapaść z ostatniej chwili.

RadioZET.pl/msz.gov.pl/Sportowe Fakty/KS

Oceń