Zamknij

Polski piłkarz zachwycony grą w Kambodży. "Żyję tu jak Ronaldo"

04.08.2022 12:58
Chris Jastrzembski
fot. Instagram/chrisjastrzembski

Chris Jastrzembski to polski piłkarz, występujący na co dzień w kambodżańskim Prey Veng. W rozmowie z Wirtualną Polską Sportowe Fakty opowiedział o grze w tej egzotycznej lidze. - Żyję tu naprawdę jak jakiś Ronaldo - przyznał.

Jastrzembski przeniósł się do Kambodży w lipcu tego roku.

- Grałem w Niemczech, ale tam trudno wybić się ponad III, IV ligę, jest tam bardzo wysoki poziom. W Polsce z kolei nigdy nie miałem agenta, któremu bym ufał, a moim zdaniem, gdy nie masz w Polsce agenta, to nie masz szans na grę w Ekstraklasie, a tylko Ekstraklasa mnie interesuje. Jak widzę i słyszę od kolegów, jak jest w niższych ligach, zresztą sam miałem też teraz ofertę z I ligi, to nie ma porównania z tym, co mam teraz - powiedział w wywiadzie dla Wirtualnej Polski Sportowe Fakty.

Chris Jastrzembski o życiu w Kambodży

Jak podkreślił, życie i gra w tak egzotycznym kraju niesie ze sobą mnóstwo korzyści.

- Żyję tu naprawdę jak jakiś Ronaldo. Mam w hotelu basen, mieszkam na najwyższym piętrze apartamentowca, mam saunę, jacuzzi - wszystko co trzeba. Pieniądze też lepsze niż w I lidze. Korzystam z życia i uważam, że to lepsze niż gra w Polsce. Zresztą chłopacy z I ligi czy nawet z Ekstraklasy cały czas się o coś mnie wypytują, też chętnie by skorzystali z takiej opcji. Także to nie tylko moja opinia, że lepszy jest taki wyjazd, niż mieszkać w przykładowych Chojnicach i grać w I lidze za 5-6 tysięcy złotych. Tutaj kluby w I i w II lidze płacą o wiele lepiej - przyznał.

Jastrzembski występuje na pozycji obrońcy. W poprzednim sezonie grał w barwach islandzkiego UMF Selfoss. Wystąpił w 8 meczach we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 1 bramkę.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska Sportowe Fakty