Polska zremisowała z Senegalem, mamy awans do 1/8 finału MŚ U20!

Andreas Nicolaides
29.05.2019 22:26
Polska - Senegal U20

Reprezentacja Polski zremisowała z Senegalem 0:0 w meczu 3. kolejki fazy grupowej MŚ do lat 20. Ten wynik oznacza, że biało-czerwoni, mimo zajęcia 3. miejsca w grupie, awansowali do 1/8 finału.

Biało-czerwoni - w przeciwieństwie do swoich środowych rywali - przed meczem nie mogli być pewni gry w kolejnej fazie rozgrywanego na polskich boiskach turnieju. Co prawda po wygranej z Tahiti 5:0 (na inaugurację ulegli Kolumbii 0:2) byli bliscy awansu, lecz aby nie oglądać się na inne zespoły, nie mogli przegrać z Senegalczykami, którzy z dwoma zwycięstwami (3:0 z Tahiti i 2:0 z Kolumbią) prowadzili w grupie A.

Biało-czerwoni zaczęli więc odważnie i z dużą determinacją. Prowadzili grę, lecz z trudem przychodziło im stwarzanie sytuacji bramkowych. W ich poczynaniach było bowiem sporo chęci, ale również niedokładności. Groźnie pod bramką nastawionych na kontrataki Senegalczyków mogło być już 11. minucie, ale piłkę źle przyjął Adrian Benedyczak, który w ataku zastąpił Dominika Steczyka.

Później, dopiero po pół godzinie gry, po dalekim zagraniu Sebastiana Walukiewicza z trudnej pozycji z bliska uderzał Jakub Bednarczyk. Trafił w środek bramki, gdzie stał bramkarz. Dynamiczną akcją popisał się też Serafin Szota, ale jego mocne zagranie do Benedyczaka uprzedził Dialy Ndiaye.

Mimo tzw. optycznej przewagi polskiej drużyny, w pierwszej połowie lepsze okazje stworzyli gracze z Afryki. M.in. w 30. minucie niebezpiecznie z dalszej odległości uderzał Dia Ndiaye, a dziesięć minut później po strzale z rzutu wolnego z bocznej linii pola karnego piłka trafiła w słupek bramki Radosława Majeckiego.

Bramkarz uratował polski zespół przed stratą gola, broniąc w 44. minucie strzał z bliskiej odległości Ousseynou Nianga.

Niewiele na boisku działo się po zmianie stron. Stadion ożywił się dopiero w 68. minucie, kiedy celnym uderzeniem z ponad 25 metrów popisał się Jan Sobociński. Chwilę później Polacy domagali się karnego po zagraniu piłki ręką przez jednego z Senegalczyków. Na tym właściwie skończyły się emocje w tym meczu. Z podziału punktów zadowolone były obie ekipy.

W drugim meczu grupy A Kolumbia pokonał w Lublinie Tahiti 6:0. To oznacza, że Polacy pierwszą część turnieju zakończyli na trzecim miejscu w tabeli. Pierwsze zajął Senegal, a drugie - Kolumbia.

W 1/8 finału biało-czerwoni zagrają w niedzielę w Gdyni ze zwycięzcą grupy B – Włochami lub w poniedziałek w Lublinie z triumfatorem grupy C - Urugwajem bądź Nową Zelandią.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ POLSKA - SENEGAL:

22:29

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje!

22:23

To oznacza, że fazę grupową biało-czerwoni kończą na 3. miejscu, ale z czterema punktami na koncie. Wszystko wskazuje na to, że to wystarczy do awansu i zobaczymy biało-czerwonych w 1/8 finału MŚ U20.

90. min.

Koniec meczu! Polska - Senegal 0:0!

90. min.

Spróbowaliśmy tego samego i z podobnym skutkiem. Od bramki wznowi Dialy N'Diaye.

90. min.

Senegal zagrywa daleką piłkę, ale ta ląduje w rękach Majeckiego.

90. min.

Cztery minuty doliczone.

86. min.

Kolejna indywidualna akcja Puchacza. Wywalczył teraz rzut wolny z lewej strony.

84. min.

Piłka po dośrodkowaniu trafia do Puchacza, ten kiwa na lewej stronie, pada po starciu z rywalem, ale sędzia nie przerywa gry.

83. min.

Dobry moment biało-czerwonych. Będzie kolejny rzut rożny.

81. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego... Wybijają Senegalczycy.

80. min.

Dobra teraz akcja Puchacza. Minął dwóch rywali i dośrodkował w pole karne. Senegalczycy wybili na rzut rożny.

80. min.

Zylla dośrodkowuje w pole karne, ale Bednarczyk nie dał rady oddać strzału.

78. min.

Benedyczak schodzi z boiska. W jego miejsce Dominik Steczyk.

74. min.

Błąd popełnił Szota w starciu z Drame. 17-letni Senegalczyk walczył do końca o piłkę i utrzymał ją w polu karnym. Na szczęście jego podanie do środka zostało później zablokowane.

73. min.

Nie będzie rzutu karnego. Sędzia pozwala grać dalej.

73. min.

Mamy interwencję VAR! Sędziowie sprawdzają, czy była ręka w polu karnym Senegalczyków.

71. min.

Dośrodkowanie w pole karne Polaków i piłka ląduje w rękach Majeckiego.

69. min.

Sobociński strzela z dystansu... Broni Dialy N'Diaye.

66. min.

Zmiana w reprezentacji Polski: Puchacz wchodzi w miejsce Skórasia.

63. min.

Teraz groźnie pod naszą bramką. Strzał z dystansu! Blokuje Sobociński!

62. min.

Mają duże problemy Polacy ze stworzeniem sobie sytuacji do strzału.

60. min.

Zylla ruszył z akcją do środka, ale łatwo stracił piłkę.

55. min.

Dużo teraz walki w środku pola. Częściej przy piłce jednak Senegalczycy.

48. min.

Pierwszy strzał z dystansu Senegalczyków, ale piłka leci daleko od bramki.

46. min.

Przed nami druga połowa!

21:19

Wracamy za kilka minut...

21:18

Dodajmy tylko, że Kolumbia prowadzi z Tahiti już 4:0.

TAK PREZENTUJE SIĘ AKTUALNA TABELA

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Polska - Senegal 0:0!

44. min.

Kapitalna akcja Senegalczyków! Drame zatańczył na prawej stronie - dośrodkowanie... strzela z bliska Ousseynou Niang! Fantastycznie broni Majecki!

42. min.

Benedyczak ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

41. min.

Mamy bezpośredni strzał na bramkę! Słupek ratuje Polaków!

40. min.

Stanilewicz fauluje blisko pola karnego. Szansa dla rywali.

40. min.

Tymczasem Kolumbia prowadzi z Tahiti już 3:0!

39. min.

Szota ładnie pokazał się z prawej strony, zagrywa w pole karne... Na raty łapie bramkarz.

37. min.

Skóraś strzela z dystansu! Zablokowany.

36. min.

W łatwy sposób tracimy piłkę na własnej połowie, na szczęście nieporozumienie w szeregach Senegalczyków i od bramki wznowi Majecki.

32. min.

Teraz świetnie odnalazł się w polu karnym Bednarczyk po długim zagraniu Sobocińskiego, ale jego strzał był za słaby, by pokonać N'Diaye.

31. min.

Polacy nieźle weszli w mecz, ale ostatnie minuty nie napawają optymizmem. Nie potrafimy zagrozić bramce rywali.

30. min.

Amadou Ndiaye strzela zza pola karnego! Minimalnie obok bramki! Mieliśmy szczęście.

25. min.

Ibrahima Drame ruszył pod nasze pole karne, ale dobrze interweniował Sobociński.

20. min.

Dalekie zagranie Sobocińskiego na prawo do Bednarczyka, ale niestety za mocne. Wznowią grę rywale.

17. min.

Rozgrywali piłkę Senegalczycy, ale szczelna defensywa reprezentacji Polski. Akcja zakończyła się stratą, a następnie faulem. Piłka dla biało-czerwonych.

13. min.

Mieliśmy szansę na kontratak, ale Skóraś wdał się w drybling i zbyt długo zwlekał z podaniem,

12. min.

Teraz ładnie wychodził Benedyczak, ale potem za mocno wypuścił sobie piłkę i strata.

12. min.

Przy takim wyniku spadamy na trzecie miejsce w grupie. To najprawdopodobniej dałoby nam jednak awans.

8. min.

Tymczasem padł pierwszy gol w meczu Kolumbia - Tahiti. Bez niespodzianki - prowadzi Kolumbia.

5. min.

Początek spotkania zdecydowanie dla Polaków. Senegal nie może wyjść z własnej połowy.

4. min.

Teraz Bednarczyk na prawej stronie. Zagrywa w pole karne... Znów piłka nie doszła do żadnego z biało-czerwonych.

2. min.

Dośrodkowanie, ale radzą sobie z nim rywale. Gra oddalona od bramki.

1. min.

Pierwsza akcja lewą stroną, ale zablokowane dośrodkowanie Slisza. Będzie rzut rożny.

1. min.

Zaczynamy!

20:28

Przypominamy skład Polaków:

20:27

Teraz czas na przywitanie obu ekip i losowanie z udziałem kapitanów.

20:26
20:24

Czas na hymny!

20:24

Piłkarze obu ekip wychodzą już na murawę.

20:19

A w takim składzie rozpoczną dziś biało-czerwoni:

20:17

Awans do fazy pucharowej wywalcza dwie najlepsze drużyny z każdej grupy i cztery najlepsze z trzecich miejsc. Wierzymy, że Polacy (zwłaszcza po zwycięstwie 5:0 z Tahiti) znajdą się w gronie 16 najlepszych drużyn. Na tę chwilę zajmują w grupie drugie miejsce. Pierwszy jest Senegal, który wygrał dwa poprzednie mecze, strzelił w nich pięć goli i nie stracił ani jednego.

20:15

To ostatnie spotkanie biało-czerwonych w fazie grupowej MŚ do lat 20, ale wierzymy, że nie ostatnie. Dziś dowiemy się, czy Polacy awansują do 1/8 finału MŚ.