Polska w niedzielę może świętować awans na Euro 2020. Co się musi stać?

10.10.2019 23:25
Polska może w niedzielę awansować na Euro 2020
fot. PAP

Reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe Łotwę 3:0 i wobec rezultatów innych spotkań w grupie G już w niedzielę może świętować awans na Euro 2020. Sprawdź, co się musi stać, aby po meczu z Macedonią Północną cieszyć się z wykonanego planu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polacy dopisali do swojego konta trzy punkty, podobnie jak Austria i Macedonia Północna. Sytuacja w grupie G jest skomplikowana, ale to biało-czerwoni jako liderzy mają wszystko w swoich rękach i rozdają karty.

W siódmej serii gier Polska pokonała Łotwę 3:0, Austria ograła Izrael 3:1, a Macedonia Północna w arcyważnym spotkaniu wyrwała punkty Słowenii (2:1).

OCENY po meczu Łotwa - Polska: Klasa Lewandowskiego, obiecujący Szymański

Aktualnie podopieczni Jerzego Brzęczka mają na swoim koncie 16 punktów, o trzy mniej ma Austria, a po pięć tracą Macedonia Północna i Słowenia. W najbliższej kolejce Polska podejmie Eljifa Elmasa i spółkę, Słoweńcy zmierzą się u siebie z Austrią, a Izrael przyjmie Łotyszy.

Co się musi stać, by Polska w niedzielę awansowała na Euro 2020?

Do finałów Euro 2020 awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Przy równej liczbie punktów w pierwszej kolejności liczy się bilans bezpośrednich spotkań, a następnie bilans bramkowy.

Dla naszej reprezentacji sprawa jest prosta - każde zwycięstwo z ekipą z Bałkanów, bez względu na wyniki innych spotkań, da Polakom awans na mistrzostwa Europy 2020 już w niedzielę.

Bez względu na rezultaty, nie będziemy jeszcze pewni pierwszego miejsca, ale po zrealizowaniu planu powinno być łatwiej w zamykających te eliminacje starciach z Izraelem i Słowenią.

RadioZET.pl/PAP