Polska, mimo spadku, wciąż może zagrać w dywizji A Ligi Narodów. UEFA ma nowy plan

Krzysztof Sobczak
22.05.2019 10:06
Polska może zostać w dywizji A Ligi Narodów
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Piłkarska reprezentacja Polski, mimo spadku z Dywizji A Ligi Narodów, może w przyszłym roku ponownie zagrać w elicie. I o awans wcale nie będzie musiała walczyć na boisku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Wszystko wskazuje na to, że zmienią się przepisy, a w zasadzie formuła, w jakiej rozgrywana będzie kolejna edycja Ligi Narodów - taką informację przekazał na Twitterze sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

O proponowanych zmianach mówiło się zaraz po tym, gdy stało się jasne, że awansu do Final Four Ligi Narodów nie wywalczą reprezentacje Niemiec oraz aktualny wicemistrz świata Chorwacja.

Liga Narodów: UEFA szykuje zmiany

W debiutanckim sezonie rozgrywek w jednej grupie rywalizowały trzy zespoły. Polska grała z Portugalią i Włochami. UEFA chce jednak powiększyć grono do czterech drużyn. Jest już nawet wstępna zgoda, ale ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie we wrześniu. Jeśli nowe przepisy wejdą w życie to reprezentacja Polski - podobnie jak Niemcy, Chorwacja oraz Islandia - ponownie zagra w elicie.

W tym sezonie Ligi Narodów w turnieju finałowym, który rozpocznie się już 5 czerwca w Portugalii, oprócz gospodarzy imprezy zagrają jeszcze Szwajcaria, Anglia i Holandia.

RadioZET.pl/MAPO/KS