Kolejny krok w stronę awansu do MME 2021, Polska lepsza od Serbii

15.10.2019 19:52
Polska - Serbia

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała Serbię 1:0 w meczu 4. kolejki eliminacji do mistrzostw Europy. Dzięki temu biało-czerwoni umocnili się na czele tabeli swojej grupy i zrobili kolejny ważny krok w stronę awansu.

Dobrze spisujący się w tych kwalifikacjach Polacy już przed przerwą sprawiali lepsze wrażenie. Ich grę w przodzie kreowali głównie Kamil Jóźwiak i Patryk Klimala, których akcjom brakowało jednak wykończenia. Tak było m.in. w 12. minucie, kiedy pomocnikowi Lecha Poznań nie udało się dojść w polu karnym do podania Klimali. W kolejnej akcji Jóźwiak ograł serbskiego obrońcę i zagrywał do napastnika Jagiellonii Białystok, lecz ten w trudnej sytuacji nie był w stanie oddać celnego strzału.

Później bramkarz reprezentacji Serbii obronił ich uderzenia z dalszej odległości, a najbliżej gola Polacy byli w 40. minucie. Pojedynek biegowy z dwójką Serbów wygrał Klimala, lecz jego płaski strzał trafił w słupek.

Po zmianie stron goście zagrali już odważniej, ale nadal groźniejsze okazje stwarzali podopieczni trenera Czesława Michniewicza. W 55. minucie zdobyli nawet gola, lecz arbiter uznał, że przy podaniu Mateusza Bogusza napastnik biało-czerwonych był na pozycji spalonej. Dziesięć minut później w świetnej sytuacji znalazł się Marcin Listkowski, którego uderzenie głową obronił Marko Ilic.

W końcu powodzenie Polakom przyniosła akcja z 79. minuty. Z prawej strony w pole karne wbiegł Klimala, a następnie zagrał do niepilnowanego Bogusza, który płaskim strzałem zdobył jedyną bramkę w tym meczu.

Dzięki wygranej niepokonana w eliminacjach polska drużyna pozostała liderem tabeli gr. 5. Wcześniej biało-czerwoni wygrali z Łotwą 1:0 i Estonią 4:0 oraz zremisowali z Rosją 2:2. W kolejnym spotkaniu zagrają 15 listopada na wyjeździe z Bułgarią.

W kwalifikacjach uczestniczą 53 reprezentacje, podzielone na dziewięć grup. Awans do turnieju finałowego w Słowenii i na Węgrzech w 2021 roku wywalczą zwycięzcy oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca. Pozostałe ekipy z drugich lokat zagrają baraże o cztery pozostałe wolne miejsca. Gospodarze mają zapewniony udział.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ POLSKA - SERBIA U21

90. min.

Koniec meczu! Polska wygrywa z Serbią 1:0!

90. min.

Teraz groźny strzał Cumica, ale czujny w bramce Grabara.

86. min.

Schodzi z boiska Bogusz. W jego miejsce Wiśniewski.

83. min.

Była szansa na drugą bramkę! Złe wyprowadzenie piłki Serbów, wyprowadzamy kontratak, piłka wycofana do Jóźwiaka, ale ten przegrywa pojedynek z bramkarzem.

79. min.

Kontratak biało-czerwonych, urwał się Klimala, zagrał wzdłuż pola karnego do Bogusza, a ten z bliska wpakował piłkę do bramki.

79. min.

GOOOL!!! Bogusz! Polska prowadzi!

76. min.

Piąstkuje teraz piłkę Grabara, ta spada pod nogi Stuparevica - dośrodkowanie na głowę Cumica, ale jego strzał niecelny.

73. min.

Zmiana w reprezentacji Polski: Płacheta pojawia się w miejsce Listkowskiego.

70. min.

Druga połowa wydaje się być bardziej wyrównana. Serbowie częściej zapędzają się pod bramkę Grabary, póki co jednak nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

66. min.

Ależ mieliśmy okazję! Doskonałe zagranie Bogusza w pole karne na głowę Listkowskiego, ale ten z kilku metrów trafił w sam środek bramki.

62. min.

Groźnie pod bramką biało-czerwonych. Dośrodkowanie, przewrotką strzela Joveljic, na szczęście wprost w Grabarę.

56. min.

Ładna akcja Jóźwiaka, minął dwóch rywali, ale potem za mocno podał do Bogusza.

55. min.

Klimala trafia do bramki po zagraniu Bogusza, ale sędzia odgwizduje spalonego. Gol nieuznany.

53. min.

Rzut wolny dla Serbii. Adzic strzela... Pewnie broni Grabara.

50. min.

Listkowski na prawej stronie, dośrodkowuje, ale nie było w pole karnym żadnego z jego kolegów.

48. min.

W odpowiedzi szybka akcja rywali i tym razem to Grabara popisuje się dobrym wyjściem.

47. min.

Dalekie zagranie do Klimali, ale czujny w bramce Ilic.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Polska remisuje z Serbią 0:0.

45. min.

Pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Grabara.

45. min.

A teraz żółta kartka dla Gumnego. I rzut wolny dla rywali.

40. min.

Odbieramy piłkę w środku pola, zagranie na wolne pole do Klimali, ten wychodzi sam na sam z bramkarzem - strzela! Słupek!

36. min.

Znów groźnie pod bramką rywali. Jóźwiak ostro dośrodkowuje w pole karne, ale odbija piłkę Ilic.

32. min.

Rzut wolny dla Serbów, ale Pestka wybija piłkę po dośrodkowaniu.

27. min.

Kapitalne zagranie do Klimali, ten sam na sam z bramkarzem - strzela! Niestety górą Ilic!

25. min.

Jeszcze raz Jóźwiak, teraz wpada w pole karne... w ostatniej chwili piłkę wygarnął mu jeden z rywali.

23. min.

Jóźwiak odebrał piłkę na skrzydle, zagrywa na głowę Klimali... Trochę za mocno, nie sięgnął dobrze tej piłki Klimala.

21. min.

Rzut wolny dla kadry Michniewicza. Dośrodkowanie... Wybijają Serbowie.

20. min.

Polacy, mimo słabego początku, przejęli inicjatywę. To oni budują kolejne ataki.

17. min.

Szybki kontratak biało-czerwonych, ale potem zagranie do Bogusza za mocne. Wznowi od bramki golkiper gości.

14. min.

Pokazał się w ofensywie Listkowski, ale piłkę po jego zagraniu ręką przyjmował Jóźwiak.

12. min.

Klimala urwał się na lewej stronie, podaje w pole karne do Jóźwiaka - strzał! Zablokowany! To była bardzo dobra i szybka akcja.

11. min.

Adzic zagrywa piłkę z lewej strony, strzela piętą Ilic! Pewnie łapie Grabara.

9. min.

Zagranie na wolne pole do Klimali, ale na spalonym napastnik reprezentacji Polski.

7. min.

Wysoko atakują nas rywale. Łatwa teraz strata Dziczka pod presją, na szczęście rywale nie wykorzystali okazji.

5. min.

W odpowiedzi ruszył Jóźwiak, łamie akcję do środka - strzela! Wprost w bramkarza.

4. min.

Teraz akcja lewą stronę, dośrodkowanie... Ilic strzela z pierwszej piłki! Nad bramką.

3. min.

Pierwsza groźna akcja rywali - zagranie prostopadłe w nasze pole karne, ale wrócił w porę Pestka.

2. min.

Długo rozgrywają goście. Polacy szczelnie jednak zamykają wszystkie strefy i nie pozwalają rywalom na zbliżenie się do pola karnego.

1. min.

Zaczynamy!

17:57

Są już na murawie. Przed nami hymny.

17:54

Piłkarze obu ekip gotowi już do wyjścia na boisko.

17:52

Jeśli chodzi o Serbię to przegrała z Rosją, zremisowała z Łotwą i pokonała Bułgarię.

17:51

Przypomnijmy, że biało-czerwoni zremisowali ostatni mecz z Rosją 2:2. Była to pierwsza strata punktów naszego zespołu w tych eliminacjach. Wcześniej kadra Michniewicza pokonała Estonię i Łotwę.

17:49

- Wiemy, jak grają Serbowie, ale my musimy się skupić na sobie, na naszej grze. To będzie zacięty i wyrównany mecz - powiedział przed spotkaniem trener Czesław Michniewicz.