Zamknij

Polska już z Holandią może wykonać zadanie w Lidze Narodów. Co się musi stać?

Maciej Walasek
22.09.2022 19:48
Robert Lewandowski
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Reprezentacja Polski już w meczu z Holandią może spełnić cel i pozostać w Dywizji A Ligi Narodów w kolejnej edycji. Biało-czerwonym wystarczy nawet remis z ekipą "Oranje", aby wykonać to zadanie. Jednak wiele zależy od spotkania Belgii z Walią.

Reprezentacja Polski po czterech meczach w tej edycji Ligi Narodów ma na swoim koncie zwycięstwo, remis i dwie porażki. Dzięki temu biało-czerwoni zajmują trzecie miejsce z dorobkiem czterech punktów, mając aż trzy "oczka" przewagi nad ostatnią Walią. Zespół Smoków znajduje się na pozycji spadkowej i coraz bardziej prawdopodobne jest to, że Gareth Bale i spółka pożegnają się z Dywizją A po tym sezonie.

Co się musi stać, żeby Polacy pozostali w Dywizji A Ligi Narodów?

Polacy już w czwartek w starciu z Holandią mogą zapewnić sobie pozostanie w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Aby tak się stało kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza nie może przegrać. Dodatkowo w drugim spotkaniu tej grupy, gdzie Belgia zagra z Walią, ci pierwsi muszą odnieść zwycięstwo. W przypadku remisu Belgii z Walijczykami Polacy muszą ograć Holendrów, żeby cieszyć się z utrzymania w Dywizji A LN.

W przypadku porażki Polaków wszystko rozstrzygnie się w niedzielę 25 września w bezpośrednim pojedynku. Wówczas biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Walią, którą pokonali w pierwszym meczu 2:1. W związku z tym Polakom wystarczy remis, aby cieszyć się z pozostania w najwyższej Dywizji rozgrywek. Wszystko przez bilans bezpośrednich meczów, który decyduje o kolejności w tabeli Ligi Narodów.

- Ten mecz w niedzielę z Walią będzie ważny, jeśli z Holandią nie wygramy. Wiemy, jak Holandia gra w Lidze Narodów, jak potrafiła wygrać z Belgią, a w Walii nigdy się łatwo nie gra. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to będą dwa ciężkie mecze. To będą kolejne spotkania, które dadzą nam odpowiedzi przed mistrzostwami świata, na co powinniśmy zwrócić uwagę i co jeszcze nie funkcjonuje - podkreślał Robert Lewandowski na konferencji prasowej.

RadioZET.pl