MUNDIAL JEST NASZ! Polska przypieczętowała awans

08.10.2017 19:52

Po 12 latach reprezentacja Polski wraca na światowe salony! Biało-czerwoni pokonali Czarnogórę 4:2 i z 1. miejsca awansowali na przyszłoroczny mundial w Rosji!

Reprezentacja Polski fot. PAP

Przed ostatnią serią gier biało-czerwonym mogła zagrozić tylko Dania, ale to podopieczni Adama Nawałki mieli wszystkie karty w swoich rękach. Musiał zdarzyć się kataklizm, by Roberta Lewandowskiego i spółki zabrakło na mistrzostwach świata. Na szczęście, nic takiego się nie wydarzyło i w połowie przyszłego roku będziemy mocno ściskać kciuki za polskich piłkarzy!

Gospodarze niepotrzebnie zafundowali sobie horror w końcówce. Polacy prowadzili już 2:0, by w 83. minucie drżeć o awans (2:2). Ostatnie słowo należało jednak do "Lewego", który wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie 3:2. Po chwili rywale sami sobie wbili gola.

Gole dla biało-czerwonych zdobyli Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki oraz niezawodny Robert Lewandowski. Swojego bramkarza pokonał także Stojković. Dania, która zremisowała na własnym stadionie z Rumunią 1:1, zagra w barażach.

Polska po raz ósmy zagra na mundialu, ale pierwszy od 2006 roku i drużyny Pawła Janasa.