Polska - Włochy. Mancini: Moi zawodnicy są teraz w lepszej formie

Krzysztof Sobczak
13.10.2018 18:52
Roberto Mancini
fot. PAP/EPA

- Mecz niedzielny to nie jest finał - powiedział selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Włoch Roberto Mancini. Przyznał jednak, że wynik niedzielnego spotkania Ligi Narodów z Polską w Chorzowie najprawdopodobniej przesądzi o tym, kto zajmie drugie miejsce w grupie.

Zagłosuj

Kto wygra mecz Polska - Włochy?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Podkreślił, że jego priorytetem jest, aby drużyna zakwalifikowała się do turnieju finałowego mistrzostw Europy. Jego podopieczni najbliższy pojedynek z biało-czerwonymi zagrają na Stadionie Śląskim. Zdaniem włoskiego szkoleniowca, będzie to kolejny krok "w procesie dorastania" reprezentacji.

Zobacz także

Polska - Włochy. Mecz o 2. miejsce?

W tabeli grupy A3 LN Włosi zajmują trzecie miejsce, ale mają tyle samo punktów co Polska - jeden. W Bolonii, 7 września zremisowali z biało-czerwonymi 1:1, zaś 10 września ulegli na wyjeździe Portugalii (lider grupy) 0:1.

- Nie sądzę, aby remis w pierwszy meczu z Polską nie był sprawiedliwym wynikiem, że nasz rywal powinien coś więcej osiągnąć. Na pewno jednak moi zawodnicy są w lepszej formie niż na początku sezonu, podczas pierwszego spotkania z Polską - ocenił opiekun reprezentacji Italii.

Dodał, że w wyjściowej jedenastce na niedzielne spotkanie nie będzie rewolucyjnych zmian w porównaniu z pojedynkiem z Portugalią.

- Polska to bardzo mocny zespół. Jest w nim bardzo wielu utalentowanych piłkarzy. Jestem przekonany, że niedzielny mecz będzie dla nas bardzo trudny - komplementował Mancini rywala.

Kapitan włoskiej drużyny narodowej Giorgio Chiellini przyznał, że drużynie potrzebny jest czas, aby znowu zaczęła osiągać ważne cele: - Jest wielu młodych piłkarzy. Musimy się lepiej poznać, a na to potrzeba czasu.

Polska - Włochy po raz trzeci w Chorzowie

Reprezentacja Italii nie wygrała na Stadionie Śląskim ani razu. Jak przypomniał Polski Związek Piłki Nożnej w specjalnym biuletynie, 16 listopada 1985 r. biało-czerwoni wygrali w Chorzowie z Włochami 1:0, zaś drugiego kwietnia 1997 r. było 0:0.

Początek niedzielnego spotkania Polska – Włochy o godz. 20.45. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS