Jerzy Brzęczek opuszcza zgrupowanie kadry. Leci do Danii

Krzysztof Sobczak
12.10.2018 13:23
Jerzy Brzęczek
fot. PAP

Dzień po przegranym meczu z Portugalią, a na dwa dni przed starciem z Włochami w Lidze Narodów selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek opuszcza zgrupowanie kadry. Trener uda się do Danii na mecz drużyny młodzieżowej w eliminacjach MME 2019.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Zobacz także

Plan na piątek reprezentacji Polski zakładał poranny trening oraz czas wolny w godzinach popołudniowych. Brzęczek postanowił wykorzystać okazję i uda się duńskiego Aalborga, gdzie o godz. 18 kadra do lat 21 rozegra kluczowy mecz w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw Europy.

MME 2019. Polska walczy o awans

Sytuacja przed tym spotkaniem jest prosta - podopieczni Czesława Michniewicza muszą wygrać, aby wyprzedzić Duńczyków i wskoczyć na 1. miejsce w tabeli. Tylko zwycięzcy grup mają zagwarantowany udział w turnieju, natomiast cztery drużyny z najlepszym bilansem z drugich miejsc powalczą w barażach. Polakom pozostanie do rozegrania pojedynek z Gruzją (wtorek 16 października w Gdyni).

Młodzieżowe mistrzostwa Europy 2019 odbędą się we Włoszech i w San Marino. Poprzedni turniej, z 2017 roku, organizowała Polska. W finale Niemcy pokonały Hiszpanię 1:0.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

MEMY po meczu Polska - Portugalia

RadioZET.pl/KS