Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jerzy Brzęczek opuszcza zgrupowanie kadry. Leci do Danii

12.10.2018 13:23
sport

Dzień po przegranym meczu z Portugalią, a na dwa dni przed starciem z Włochami w Lidze Narodów selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek opuszcza zgrupowanie kadry. Trener uda się do Danii na mecz drużyny młodzieżowej w eliminacjach MME 2019.

Jerzy Brzęczek fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Plan na piątek reprezentacji Polski zakładał poranny trening oraz czas wolny w godzinach popołudniowych. Brzęczek postanowił wykorzystać okazję i uda się duńskiego Aalborga, gdzie o godz. 18 kadra do lat 21 rozegra kluczowy mecz w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw Europy.

MME 2019. Polska walczy o awans

Sytuacja przed tym spotkaniem jest prosta - podopieczni Czesława Michniewicza muszą wygrać, aby wyprzedzić Duńczyków i wskoczyć na 1. miejsce w tabeli. Tylko zwycięzcy grup mają zagwarantowany udział w turnieju, natomiast cztery drużyny z najlepszym bilansem z drugich miejsc powalczą w barażach. Polakom pozostanie do rozegrania pojedynek z Gruzją (wtorek 16 października w Gdyni).

Młodzieżowe mistrzostwa Europy 2019 odbędą się we Włoszech i w San Marino. Poprzedni turniej, z 2017 roku, organizowała Polska. W finale Niemcy pokonały Hiszpanię 1:0.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

MEMY po meczu Polska - Portugalia

RadioZET.pl/KS

Oceń