Zamknij

Najbliższe mecze reprezentacji Polski z kibicami. Wkrótce ruszy sprzedaż biletów

01.10.2020 22:29
Najbliższe mecze reprezentacji Polski z kibicami
fot. Piotr Molecki/East News

Kibice będą mogli obejrzeć w ograniczonej liczbie październikowe mecze piłkarskiej reprezentacji Polski. UEFA zezwoliła na wypełnienie trybun w 30 procentach, ale towarzyskie spotkanie z Finlandią w Gdańsku - z racji tzw. żółtej strefy - ma odbyć się przy jeszcze mniejszej frekwencji.

Biało-czerwonych czekają w tym miesiącu trzy spotkania u siebie - towarzyski z Finlandią (7 października, Gdańsk), a także w Lidze Narodów z Włochami (11 października, Gdańsk) oraz Bośnią i Hercegowiną (14 października, Wrocław). Wszystkie rozpoczną się o godz. 20.45.

- Kibice będą mogli wejść na trybuny. UEFA zgodziła się na 30 procent, ale Gdańsk znajduje się obecnie w tzw. żółtej strefie, więc na ten moment na mecz z Finlandią publiczność może wypełnić stadion w 25 procentach - powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik prasowy PZPN i reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

BILETY na mecze reprezentacji Polski z Finlandią, Włochami i Bośnią

W piątek krajowa federacja ma wydać komunikat ws. sprzedaży biletów na najbliższe spotkania reprezentacji Polski, gdyż sytuacja jest dynamiczna i jeszcze może dojść do jakiś zmian.

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zgodziła się w czwartek na częściowy powrót kibiców na trybuny podczas meczów rozgrywanych pod jej egidą. W krajach, w których władze nie zamknęły stadionów, obiekty mogą zostać wypełnione maksymalnie w 30 procentach.

Kibice nie byli wpuszczani na mecze w europejskich pucharach oraz drużyn narodowych od marca, kiedy wybuchła pandemia koronawirusa. Wyjątkiem było spotkanie o Superpuchar UEFA 24 września w Budapeszcie, gdzie w ramach pilotażu na trybunach zasiadło ok. 15,5 tys. widzów.

RadioZET.pl/PAP